Izvor: NaDlanu.com, 25.Jan.2012, 13:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vašington smenio trenera
Uprava najslabijeg tima NBA lige, Vašington Vizardza, otpustila je trenera Flipa Sondersa, a košarkaše iz prestonice SAD vodiće do kraja sezone asistent Rendi Vitman.
Vašington je u ponedeljak izgubio od Filadelfije sa 20 poena razlike, čime je učinak tima pao na dve pobede i 15 poraza ove sezone, uključujući i 0:7 u gostima. "Osetili smo da je tim prestao da reaguje, tako da ćemo od Rendija >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << tražiti da obezbedi neki drugi glas i promeni filozofiju u poboljšanju tima", preneli su večeras američki elektronski mediji izjavu predsednika Vašingtona Ernija Granfelda. Filipu Sondersu je ovo bila treća sezona u Vašingtonu, a za to vreme zabeležio je učinak od 51 pobede i 130 poraza. U trenutku kada je preuzeo Vizardse, u timu su igrali Gilbert Arenas, Entoan Džejmison i Keron Batler, ali tim sada želi da se podigne i za to se oslanja na plejmejkera Džona Vola, prvog "pika" sa drafta 2010. godine. U Vašingtonu od ove sezone igra bivši igrač Partizana Jan Veseli. Ništa se, međutim, ne vidi ove sezone od "novog Vašingtona", a ekipa često ne može da bude ni konkurentna na terenu. Košarkaši Vizardsa protiv Filadelfije nisu praktično ni pokušavali da organizuju napad, nisu se borili za "ničije" lopte, a imali su muke i da iskoriste "zicere", pošto su samo u prvoj četvrtini promašili osam od devet šuteva iz reketa. Sonders se u jednom trenutku spustio na koleno pored klupe, oborio glavu i protrljao slepoočnice. Plejmejker Vol je posle utakmice opisao situaciju: "Šutirao je ko god je dobio loptu. Momci su oborili glave, a nismo se ni borili ni takmičili". Beta
Pogledaj vesti o: NBA




