Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jun.2023, 23:58
"NE MOŽE SE ISKLJUČITI RUSKI VOJNI NAPAD" Evropska država prestravljena mogućnošću izbijanja rata
Švedska je prošle godine, nakon početka rata u Ukrajini, aplicirala za članstvo u NATO, ali Truska i Mađarska su još uvek jedine članice koje nisu ratifikovale članstvo Stokholma.
U izveštaju Odbora za odbranu švedskog parlamenta navodi se da se ne može isključiti ruski vojni napad na Švedsku, preneo je danas švedski javni servis >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << SVT, pozivajući se na neimenovane izvore.
Kako navodi Rojters, u izveštaju parlamenta, koji bi trebalo da sutra bude objavljen, navodi se da, i pored toga što su ruske kopnene snage vezane u Ukrajini, ne može se isključiti mogućnost druge vrste vojnih napada na Švedsku.
- Rusija je takođe dodatno snizila svoj prag za upotrebu vojne sile i pokazuje visok politički i vojni apetit za rizik. Sposobnost Rusije da izvede operacije sa vazdušnim snagama, pomorskim snagama, oružjem dugog dometa ili nuklearnim oružjem protiv Švedske ostaje netaknuta - dodaje se u izveštaju.
SVT prenosi da je u izveštaju navedena nova doktrina odbrane Švedske, zasnovana na članstvu u NATO, a ne na prethodnoj doktrini koja se oslanjala na saradnju sa drugim skandinavskim zemljama i EU.
Agencija podseća da je Švedska prošle godine, nakon početka rata u Ukrajini, aplicirala za članstvo u NATO, ali da su Truska i Mađarska još uvek jedine članice koje nisu ratifikovale članstvo Stokholma.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
"IMAJU VISOK VOJNI I POLITIČKI APETIT ZA RIZIK" Švedska: Ne može se isključiti mogućnost vojnog napada Rusije na nas!
Izvor: Blic, 19.Jun.2023, 08:13
U izveštaju Odbora za odbranu švedskog parlamenta, navodi se da se ne može isključiti ruski vojni napad na Švedsku, preneo je švedski javni servis SVT pozivajući se na neimenovane izvore.











