
Izvor: Vesti-online.com, 06.Okt.2018, 19:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tuča u avionu, reagovali i ratni lovci
"Holandsko vazduhoplovstvo poslalo je dva lovca F-16 da isprate putnički avion kompanije KLM na liniji Abu Dabi-Amsterdam u kome je agresivni putnik započeo tuču", izjavila je portparolka vojske Džoana Helmonds.
"Amerikanac star 29 godina postao je agresivan pošto mu je rečeno da sedne na svoje mesto. Usledila je tuča, a članovi posade i putnici su uspeli da ga savladaju", rekla je ona.
Nekoliko putnika je lakše povređeno.
Avion Erbas A330-200 je >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << dobio dozvolu da sleti na aerodrom Amsterdam-Šiphol i policija je uhapsila izgrednika koji je potom upućen na psihijatrijski pregled.
Portparolka KLM Helen Makinga rekla je da holandska aviokompanija "žali zbog incidenta" i da je kabinsko osoblje postupalo po predviđenoj proceduri.
Ratno vazduhoplovstvo je navelo da se lovci, naoružani projektilima, ne podižu osim u izuzetnim okolnostima.
Nastavak na Vesti-online.com...