Izvor: Mondo, 13.Avg.2015, 08:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi snimci jezive eksplozije u Kini (VIDEO)
Broj poginulih u snažnoj eksploziji u skladištu opasnog materijala u kineskom severnom lučkom gradu Tjenđinu povećan je na 44 dok je povređeno više od 500 osoba, javila je jutros kineska zvanična novinska agencija Sinhua.
Foto: Ministarstvo za javnu bezbednost Kine
Eksplozija koja se dogodila u sredu kasno uveče, razvalila je vrata okolnih zgrada i zatresla prozore nekoliko kilometara unaokolo, preneo je AP.
Policija u Tjenđinu saopštila >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je da je početnu eksploziju izazvala pošiljka u jednom magacinskom kontejneru, kao i da je rukovodstvo kompanije privedeno.
URGENT: Huge explosion rocks #Tianjin, northeastern China pic.twitter.com/USnlhwseng (Video via @Holbornlolz) Details on http://t.co/3vDnGyTsS7
— RT (@RT_com) August 12, 2015
Kako su prenele agencije, okolna naselja u trećem po veličini gradu u Kini ostala su bez struje.
U prikazanom video snimku, vidi se plamen koji svetli u noći, prema nebu, a agencija Sinhua prenela je reči jednog stanovnika u blizini, koji je rekao da su se zbog eksplozije razbila stakla na prozorima.
POGLEDAJTE:
Izvor: YouTube
Kineski predsednik Si Đinping apelovao je na sve da ulože maksimalan napor kako bi se spasle žrtve nesreće i kako bi se ugasio požar.
Izvor: YouTube
Tjenđin je glavna luka i industrijsko područje jugositočno od Pekinga.
Izvor: YouTube





















