Trener Marusija: Volim Partizanov stil igre

Izvor: Blic, 11.Feb.2010, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trener Marusija: Volim Partizanov stil igre

Uoči meča sa Partizanom u Top 16 fazi Evrolige trener Marusija Jorgos Barcokas istakao je da je tim koji vodi ima mnogo samopouzdanja nakon što je u svega tri dana savladao grčke gigante, Panatinaikos i Olimpijakos.

"Prezadovoljni smo učinjenim, ali sada moramo da kontrolišemo emocije a naročito ovaj uvećani entuzijazam. Došli smo do ključne tačke i sa ovom specifičnom situacijom moramo dobro da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se nosimo. Do sada smo bili skromni i tako treba i da ostane", rekao je Barcokas.

Strateg Marusija, koji je posle poraza od Barselone u Top 16 fazi Evrolige šokirao aktuelnog prvaka Evrope, ima samo reči hvale o narednom rivalu, šampionu Srbije.

"Partizan je klub velike tradicije, ima kvalitet i stil igre koji veoma volim. Oni ne menjaju svoju igru ko god da je član tima i to je nešto što mora da se ceni, jer nije lako ostvarivo. Imam i veliko poštovanje prema treneru Vujoševiću i radujem se što ću mu biti domaćin", iskren je Barcokas.

Ističući da je Partizan pred plasmanom u četvrtfinale posle pobeda nad Panatinaikosom i Barselonom, trener Marusija naglašava da će njegov glavni zadatak uoči meča sa crno-belima biti da ne dozvoli euforiju zbog nedavnih uspeha.

"Mi smo u veoma dobroj formi, ali taj entuzijazam ne utiče na našu pripremu mečeva koji slede. Naš prioritet i ovoga puta biće da odigramo dobru odbranu, da kontrolišemo ritam utakmice, da ne gubimo olako loptu i tako rivalu dozvolimo lake poene", zaključio je Barcokas.

Poput svog trenera, i bek Marusija Džejmon Lukas ima mnogo poštovanja prema beogradskih crno-belima.

„Svi u klubu očekujemo veliku utakmicu između timova koji su iznenadili na startu Top 16 faze i pokazali da nisu autsajderi kao što su bili smatrani posle žreba. U poređenju sa Panatinaikosom i Barselonom, Partizan i Marusi nemaju velika imena ali ih krasi timski duh. Imamo mnogo poštovanja prema narednom suparniku, ali isto tako verujemo u sebe i, puni optimizma, nadamo se pobedi", istakao je Lukas.
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.