Izvor: RTS, 07.Mar.2021, 20:16

Rad osetio snagu "parnog valjka", 14. uzastopni trijumf Partizana

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Rada sa 5:0 i ostvarili 14. uzastopni trijumf u Linglong Superligi. Crno-beli dominantno došli do nova tri boda i nastavili trku sa Crvenom zvezdom.
I pre meča na Banjici znalo se da je Partizan u odličnoj formi, a protiv Rada su izabranici Aleksandra Stanojevića pokazali da sa lakoćom mogu da postignu pet pogodaka.

Iako je domaća >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ekipa otvoreno ušla u meč, što nikako nije bilo u planovima trenera Milanovića, crno-beli su odigrali taktički savršen meč i došli do 14. uzastopnog trijumfa u takmičenju.
Već na poluvremenu Partizan je vodio 2:0, zahvaljujući golovima Holendera u 24. i Natha u 35. minutu. Rad je u prvom delu propustio jedinu šansu na meču, kada je Popović na gol liniji zaustavio udarac Cigera.
Već na početku drugog dela Partizan je rešio pitanje pobednika. Lazar Marković se upisao u listu strelaca i bilo je jasno da će crno-beli sa Banjice odneti ubedljiv trijumf.
Do kraja meča imali su Stanojevićevi izabranici pregršt prilika, a još dve su pretvorili u pogotke - Suma u 66. i Stevanović u 72. minutu.

Rad je na kraju meč završio sa igračem manje na terenu, pošto je Stojsavljević u 89. minutu, kao poslednji igrač odbrane, sa leđa oborio mladog Jovića.
Zanimljivo je da je Partizan utakmicu završio sa čak osam igrača koji su ponikli u omladinskoj školi crno-belih, što je podatak za svaki respekt.
Partizan je ponovo prišao Zvezdi na tri boda zaostatka, s tim što crveno-beli imaju dve utakmice manje. Prvu već protiv Čukaričkog u toku dana.