Izvor: RTS, 07.Jul.2020, 23:32

Poništeni golovi, crveni karton, drama na kraju - Arsenal i Lester podelili bodove

Fudbaleri Arsenala i Lestera odigrali su nerešeno 1:1 u meču 34. kola Premijer lige.
Uzbudljivo je bilo ove večeri u Londonu, a niko neće biti potpuno zadovoljan osvojenim bodom.

Arsenal je došao do prednosti preko Obamejanga u 21. minutu.
Posle nekoliko odličnih prilika za Arsenal i fenomenalnih odbrana Kaspera Šmajhela, Lester je zapretio i zatresao mrežu.
Ihenačo je postigao gol, ali je on poništen zbog faula. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
I u drugom delu igre prilike na obe strane, a sada je Arsenalu, tačnije Lakazetu poništen gol, ovaj zbog ofsajda.
Tragičar "tobdžija" ove noći je Edvard Nkita. Ušao je u igru u 71. minutu, a dobio crveni karton četiri minuta kasnije zbog neopreznog, pogibeljnog starta.
Prvo je dobio žuti karton, ali je intervencija VAR-a promenila boju.
U 86. minutu Džejmi Vardi je uradio ono što najbolje ume - prikrao se, pojavio na pravom mestu u pravo vreme i smestio loptu u mrežu.

Ni sada drama nije izostala, jer je sudija proveravao da li je napadač "lisica" bio u ofsajdu, ali je nakon gledanja snimka pokazao na centar.
U današnjim mečevima Premijer lige Čelsi je bio bolji od Palasa, a Votfordu je pripao derbi začelja.