Izvor: RTS, 14.Nov.2020, 23:51

Francuzi preko Kantea srušili Portugaliju, Ramos promašio dva penala, Nemci sigurni

Fudbaleri Francuske savladali su selekciju Portugalije u gostima sa 1:0 u derbi meču petog kola Lige A, Lige nacija. U ostalim mečevima Švajcarska i Španija odigrali su nerešeno 1:1, Švedska je savladala Hrvatsku sa 2:1, dok je Nemačka sa 3:1 bila bolja od Ukrajine.
Poslednji put kada je Portugalija savladala Francusku na svom terenu bilo je to davne 1947. godine.

Da se tradicija ne pokvari, postarao se Ngolo Kante, golom u 54. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minutu meča. Rabio je šutirao, a na odbijenu loptu natrčao je vezista Čelsija i bez većih muka je smestio u mrežu Portugalaca.
Bio je to prvi šut Kantea u Ligi nacija, nakon nešto više od šest sati provedenih na terenu u ukupno u svim utakmicama.
Takođe, Kante je postigao svoj prvi gol nakon tačno 365 dana, a tek drugi ukupno u reprezentativnom dresu.
Francuzi su pobedom izbili na prvo mesto Grupe 3 sa 13 bodova i izborili plasman na fajnal-for Lige Nacija, dok je Portugalija druga sa 10 bodova.
U drugom meču u toj grupi, selekcija Švedske savladala je Hrvatsku sa 2:1. Kuluševski i Danielson bili su strelci za domaćina u prvom poluvremenu, da bi potom Danielson postigao autogol u drugom i postavio konačan rezultat.
Obe selekcije nakon pet mečeva imaju po tri osvojena boda i bez šansi su za plasman u narednu fazu Lige Nacija.
U grupi 4, Nemačka je nakon preokreta savladala Ukrajinu sa 3:1.
Gosti su poveli golom Jaremčuka, da bi potom strelci za Nemce bili Sane i u dva navrata Verner.
Nemačka je lider grupe sa devet bodova, dok je Ukrajina treća sa šest.
Selekcija Švajcarske je u drugom meču te grupe uspela da zadrži Španiju na nerešenom rezutlatu 1:1.
Švajcarci su poveli golom Frojlera u prvom poluvremenu, da bi Španija u samom finišu golom Morena došla do remija.
Zanimljivo je da je Serhio Ramos, kapiten reprezentacije Španije, promašio čak dva jedanaesterca na ovom meču. Štoper Španije i Reala je prethodno čak 25 vezanih penala konvertovao u pogodak.
Španija se nalazi na drugom mestu Grupe 4 sa osam bodova, dok je Švajcarska četvrta sa tri osvojena boda.