Google postigao dogovor u Francuskoj o plaćanju preuzetih sadržaja

Izvor: Advertiser-Serbia.com, 21.Jan.2021, 16:11

Google postigao dogovor u Francuskoj o plaćanju preuzetih sadržaja

PARIZ – Kompanija Google i grupa francuskih izdavača saopštili su danas da su postigli načelni sporazum o autorskim pravima prema kojem će američki tehnološki div plaćati izdavačima preuzete sadržaje objavljene na toj mreži

Principi dogovoreni između francuskog izdavačkog lobija, Udruženja informativnih medija (APIG) i Google-a uključuju kriterijume kao što su dnevni obim objava, mesečni internet saobraćaj i „doprinos političkim i opštim informacijama“, >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << navodi se u zajedničkom saopštenju, a prenosi Rojters.

Google i APIG nisu precizirali koliko bi novca prema sporazumu mogle da dobiju članice APIG-a, koji okuplja nacionalne i lokalne izdavače. Detalji o kriterijumima za izračunavanje naknada takođe nisu obelodanjeni.

Saopštenje o ovom sporazumu dolazi nakon višemesečnih pregovora između Google-a, francuskih izdavača i novinskih agencija o tome kako da primene izmenjena pravila EU o autorskim pravima, prema kojima izdavači mogu da traže naknadu od mrežnih platformi za objavu njihovih vesti.

Google je do sada imao samo pojedinačne ugovore ove vrste sa nekoliko francuskih medijskih kuća, uključujući nacionalne dnevne novine Mond i Figaro, i ovo je njegov prvi kolektivni sporazum o autorskim pravima sa izdavačima u Evropi, dodaje britanska agencija.

Izvor: Tanjug
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Advertiser-Serbia.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Advertiser-Serbia.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Advertiser-Serbia.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.