Putina (ne) bole leđa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Okt.2012, 12:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putina (ne) bole leđa

MOSKVA -

Pres sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov demantovao je špekulacije da ruski lider Vladimir Putin ima zdravstvenih problema sa leđima.

"To ne odgovara stvarnosti. Kao što vidite, on svakodnevno ima sastanke", rekao je Peskov Rojtersu.

Britanska agencija je prenela, pozivajući se na tri neimenovana izvora u vladi, da Putina >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bole leđa i da će čak zbog toga biti potrebna hirurška intervencija.

Pritom, jedan izvor je video predsednika u ortopedskom korsetu koji se koristi kod povreda kičme, dok je drugi izjavio da "šef boluje".

Prema navodima tih izvora, zbog bolesnih leđa otkazane su posete Putina u inostranstvo, a njegov raspored u bliskoj budućnosti sastavljen je tako da ima dosta slobodnog vremena.

Putin, naime, nije otputovao u planirane posete Pakistanu i Turskoj, odložio je posetu Indiji, a u Turkmenistan je poslao premijera Dmitrija Medvedeva.

"Niko to zvanično nije rekao, ali svi znaju da su posete inostranstvu otkazane zbog njegove bolesti", naveo je izvor Rojtersa.

Peskov kaže da će Putin Indiju posetiti u decembru, u najavljenom ruku i da "drugi datumi zvanično nisu objavljivani".

Navode Rojtersa da su Putina na samitu Azijsko-pacifičke ekonomske saradnje u septembru videli kako hramlje, Peskov je objasnio sportskom povredom predsednika.

Putin je 7. oktobra napunio 60 godina, a prema ove nedelje sprovedenoj anketi Sveruskog centra za istraživanje javnog mnjenja, predsednik je aktivan (85 odsto anketiranih), fizički snažan (83 odsto), mudar (69 odsto), šarmantan (64 odsto), a 62 odsto smatra da je u najboljim godinama.

Ruski predsednik neguje mačo imidž: nosilac je crnog pojasa u džudou, a poslednjih godina snimljen je, između ostalog, kako jaše konja, roni u Crnom moru, skija na Kavkazu i leti deltaplanom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Ko to kaže, ko to... da Putina bole leđa?

Izvor: Mondo, 26.Okt.2012

Pres sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov demantovao je špekulacije da ruski lider Vladimir Putin ima zdravstvenih problema sa leđima..."To ne odgovara stvarnosti. Kao što vidite, on svakodnevno ima sastanke", rekao je Peskov Rojtersu...Britanska agencija Rojters je prenela, pozivajući se na...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.