Moskva: Priština da odustane od formiranja vojske

Izvor: RTS, 03.Jul.2017, 20:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moskva: Priština da odustane od formiranja vojske

Rusija očekuje od zvanične Prištine da odustane od ideje stvaranja kosovske vojske i poziva je da te napore preusmeri ka obezbeđivanju prava za kosovske Srbe, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksej Meškov.
Aleksej Meškov je ponovio da se Moskva zalaže za dijalog između Beograda i Prištine.

"Nadamo se da će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sporazumi o uspostavljanju Zajednice srpskih opština na Kosovu i Metohiji, koji su postignuti pre dve godine, biti konačno u potpunosti implementirani", rekao je Meškov na forumu "Dubrovnik 2017", preneo je Tas.
"Mi očekujemo da albanski lideri na Kosovu odustanu od pokušaja da uspostave vojsku Kosova na taj način kršeći osnovnu rezoluciju Saveta Ujedinjenih nacija 1244, da prestanu da nude provokativna saopštenja o teritorijalnim zahtevima Prištine i da odustanu od svojih nacionalističkih planova. Pozivamo ih da preusmere te napore ka osiguravanju prava i sloboda kosovskim Srbima i drugim nealbanskim narodima", istakao je Meškov.
Navodi i da Zapad pokušava da predstavi Balkan kao sferu svojih ekskluzivnih interesa. 
"Što se tiče pristupa stranih igrača situaciji u regionu, moramo da primetimo sa žaljenjem da se ponavljaju pokušaji predstavljanja Balkana kao sfere ekskluzivnih interesa Zapada. Zemlje jugoistočne Evrope uvlače u veštački izbor: 'ili dalja integracija u Evropsku uniju ili saradnja sa Rusijom'", rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije.
Prema njegovim rečima, Moskva smatra da je to u osnovi pogrešno pošto mnoge zemlje "zadržavaju međusobno korisne odnose i sa Evropskom unijom i sa Rusijom".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Meškov: Priština da odustane od formiranja vojske Kosova

Izvor: Blic, 03.Jul.2017

Rusija očekuje od zvanične Prištine da odustane od ideje stvaranja vojske Kosova i poziva je da te napore preusmere ka obezbedjivanju prava za kosovske Srbe, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksej Meškov...On je ponovio da se Moskva zalaže za dijalog izmedju Beograda i Prištine..."Nadamo...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.