Izvor: B92, 09.Nov.2016, 18:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Dodik čestitao Trampu
Banjaluka -- Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik čestitao je Donaldu Trampu pobede na predsedničkim izborima u SAD.
"Upućujem Vam najiskrenije čestitke povodom ubedljive i očekivane pobede na predsedničkim izborima", istakao je Dodik u čestitki novom predsedniku SAD.
Predsednik RS je naglasio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je poverenje građana koje je ukazano Trampu potvrda uspešne politike njegove partije i njega lično, kao i snage i odlučnosti da na najbolji način predstavlja državu u narednom mandatnom periodu.
"Uvereni smo da su SAD dobile predsednika koji će na najbolji način brinuti za dalji sveukupni napredak zemlje, ali i voditi politiku koja će doprinositi miru i stabilnosti u celom svetu, što je i za građane Republike Srpske od posebne važnosti", podvukao je Dodik.
On je poručio da očekuje od Trampa više razumevanja, međusobnog uvažavanja i rešavanja svih problema dijalogom, a ne prinudom.
"Poštovani gospodine predsedniče, uz najbolje želje za uspešno obavljanje visoke i odgovorne dužnosti predsednika SAD, upućujem Vam izraze mog dubokog poštovanja i uvažavanja", navedeno je u čestitki.
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik, Izbori







