Izvor: MozzartSport.com, 14.Jul.2020, 20:02

Za Fulam je gotovo: VBA sačuvao bod i Kolibare poslao u baraž

Samo teorija uz Mitrovićev tim

Moraće Fulam kroz baraž da potraži put do Premijer lige. Poslednja nada za Kolibare je propala večeras na gostovanju kod Vest Bromvič Albiona, koji je sačuvao mrežu, osvojio bod i ostavio goste iz Londona na pet bodova zaostatka dva kola pre kraja Čempionšipa – 0:0.

Tačno, matematika kaže da Fulam još ima nade, ali u teoriji su šanse vrlo male, da dobije oba meča >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << do kraja, a da VBA i Brentford dožive totalna pomračenja. Dešava se, ali ne baš tako često.

Igrao je Fulam na sve ili ništa. Napadao svom snagom, vođen Aleksandrom Mitrovićem, koji je vukao levo i desno, imao više dobrih pokušaja glavom, pogotovo posle prekida, ali nije pogodio mrežu. Najbolju šansu za crno-bele imao je Nokert u 73. minutu, kada mu je Mitrović odložio loptu, a on pogodio prečku.

Imao je i VBA svoje šanse, najbolju u 69. minutu, kada je udarac Diangane vrhovima prstiju Rodak uspeo da skrene u korner. Možda je tim Slavena Bilića bio bolji u većem delu utakmice, pa može da žali za pobedom. Ovako je dao šansu Brentfordu da mu se približi samo na bod.

Dva kola do kraja, kulminacija u trci za promociju. U kojoj su šanse Fulama ostale na minimumu.