LAGANIM RITMOM U LITVANIJU: Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!

Izvor: Večernje novosti, 19.Jul.2018, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pantić, Ožegović i Gomeš overili prolaz u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Naredni rival Trakai koji je uspeo da eliminiše kazahstanski Irtiš DRUGO kolo kvalifikacija Lige Evrope se kristalno jasno videlo još iz Nikšića, večeras je u Humskoj samo stigla zvanična potvrda. Partizan je i u revanšu bio bolji od pljevaljskog Rudara uz novu potvrdu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << fudbal na startu sezone može mnogo toga da predstavlja, ali nikako i priliku za ozbiljno uživanje u istom. Pljevljaci su u Beograd došli da prime što manje golova i utisak je da su svoju misiju solidno obavili – 3:0 (2:0). Narednu prepreku na putu srpskog vicešampiona predstavljaće litvanski Trakai, koji je minimalnom pobedom u Kazahstanu eliminisao Irtiš. Prva utakmica je na programu u Beogradu 26.jula, revanš je sedam dana kasnije u Litvaniji. Oko 10.000 svedoka je tokom premijernih 90 minuta na Partizanovom fudbalskom zdanju videlo ono što se i očekivalo, potpunu kontrolu od strane Đukićevih izabranika, ali pristalice Partizana u dobrom delu meča nisu “napunile oči” potezima svojih ljubimaca. Ogromna razlika u kvalitetu dva tima “iscrtana” je u revanšu sa tri lopte u mreži Radovića. Rival je otvoren na vreme golom Danila Pantića u 11.minutu na pas Sejdube Sume posle kornera i činilo se da Pljevljake čeka pravi brodolom. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Partizan - Rudar 3:0 Maksimalna koncentracija gostiju na odbranu Radovićevog gola i potpuni izostanak želje za nadigravanjem je crno-bele doveo u situaciju u kojoj se našli i pre sedam dana u Nikšiću. Najviše energije u probijanje bunkera je uložio Sejduba Suma, ali su njegovi driblinzi kao po pravilu bili u mestu i dovoljni samo za aplauze sa tribina, ne i za razvlačenje odbrane gostiju. Drugi gol je potpisao Ognjen Ožegović udarcem glavom u 44.minutu na pas levog beka Miletića, a i njemu je kao i Pantiću pola sata ranije stativa bila saveznik prilikom pogađanja mreže rivala. Sa 5:0 iz dvomeča već u tom finišu prvog poluvremena je bilo jasno da ništa spektakularno ne može da se očekuje ni u nastavku. Partizan je dobio priliku da u Evropi “prikoči” za domaću premijeru protiv Radnika u Surdulici, ali su se momci u crnim dresovima i pored toga svojski trudili da još koji put “potkače” protivnika skromnog kvaliteta. Radović je po svemu viđenom morao još nekoliko puta po loptu posle zicera Ožegovića i Đerleka. Ono što njima nije pošlo za nogom jeste Rikardu Gomešu koji je priliku da se predstavi beogradskoj publici dobio tek u 63.minutu. Iskoristio je na najbolji način ukrasivši ubedljivu pobedu golom posle driblinga i preciznog udarca po zemlji u 83.minutu.PARTIZAN – RUDAR 3:0(2:0) STRELCI: Pantić u 11,Ožegović u 44, Gomeš u 83.minutu za Partizan. Stadion Partizana. Gledalaca: 10.000. Sudija: Danijele Doveri (Italija) 7. PARTIZAN: Kljajić 7 – Enake 6,5, N. R. Miletić 7, Valjente 6,5(od 57. Marković 7), N.G.Miletić 6,5 – Zdjelar 7, Pantić 7,5, Suma 6,5 (od 58. Tošić 6,5), Đerlek 6,5 – Ivanović 7,5, Ožegović 7(od 63. Gomeš 7). RUDAR: Radović 6 – Tomašević 6(od 61.Živković 5,5), Mitrović 5,5, Sopo 6, Sekulić 6 – Kotorac 5,5(od 68. Kuč -), Golubović 5, Macanović 5(od 46. Janketić 5,5) – Vuković 5,5, Đalović 6, Bošnjak 5. Igrač utakmice: Danilo Pantić (Partizan)