Poljski ministar: Nema razlike između Lukašenka i Gadafija

Izvor: AlternativneVesti.com, 03.Jul.2011, 04:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poljski ministar: Nema razlike između Lukašenka i Gadafija

Između beloruskog predsednika Aleksandra Lukašenka i libijskog vođe Moamera Gadafija nema nikakve razlike, izjavio je poljski ministar inostranih poslova Radoslav Sikorski, a prenosi Interfaks. On je naglasio i da je situacija u Belorusiji, pod Lukašenkovom vlašću, „slična onoj u Libiji“ gde Gadafi >> Pročitaj celu vest na sajtu AlternativneVesti.com << vlada 42 godine i odbija da se povuče.   Da ovakve izjave treba ozbiljno shvatiti svedoče i sve češći protesti koji se održavaju u Belorusiji. Reč je demonstracijama koje razne „neformalne“ grupe organizuju preko društvenih mreža, što bi moglo da znači da je „Fejsbuk revolucija“ stigla i pred Lukašenkova vrata.
On je to, uostalom, nedavno i najavio, nagoveštavajući da će, u slučaju da zemlja bankrotira, zatvoriti granice za uvoz robe iz inostranstva. Svega nekoliko dana posle ove izjave, Rusija je prestala da mu isporučuje struju, a Zapad je počeo da ga poredi sa Gadafijem.

Nastavak na AlternativneVesti.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AlternativneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AlternativneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.