Izvor: Press, 24.Jan.2013, 11:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klintonova: U Libiji sve bilo čisto
Agencija navodi da je tokom petočasovnog svedočenja pred dva odvojena komiteta u Kongresu Klinton žestoko branila Stejt dipartment od optužbi nekih republikanaca, uključujući njene moguće rivale na sledećim predsedničkim izborima.
Klinton je svedočila pred Kongresom tri meseca pošto su republikanci u Kongresu izneli tvrdnje da je administracija ignorisala upozorenje o lošoj bezbednosnoj situaciji i prikazala >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << teroristički napad kao rezultat demonstracija.
Klinton je tokom svedočenja rekla da Stejt dipartment radi na jačanju mera bezbednosti diplomatskih predstavništava širom sveta i na sebe preuzela odgovornost za greške koje su prethodile napadu na konzulat.
Ona je rekla da do nje nisu došli zahtevi za pojačanu bezbednost konzulata u Bengaziju i ukazala članovima Kongresa da i oni snose odgovornost da odobre finansiranje mera bezbednosti.
Klinton je odbacila tvrdnje da je ambasador Suzan Rajs namerno dala pogrešno objašnjenje da su napad izveli demonstranti, odnosno da to nije bio unapred planirani teroristički napad, rekavši da su njeni saradnici pokušavali da u svakom trenutku dobiju tačne informacije.
Klinton je rekla da je odlučila da skine oznaku tajnosti sa dokumenata o napadu, iako nije imala obavezu da to uradi na kraju svog mandata kao državnog sekretara.
Pogledaj vesti o: Libija














