Izvor: B92, 12.Avg.2011, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nepredvidive vazdušne zavese
Iako auto-proizvođači navode da se vazdušni jastuci aktiviraju samo pri jakom udarcu, snimak sa Youtube-a govori drugačije: prilikom driftanja Chevrolet Camara same od sebe aktivirale su se bočne vazdušne zavese.
Dok je vozač Paul Beiswenger driftao Chevrolet Camaro 2010 u Mičigenu, bez ikakvog udarca ili izazivanja, aktivirale su se bočne vazdušne zavese. Vozač i suvozač nisu povređeni.
Kako pišu na Camaro5 forumu, sličan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << incident sa Camarom dogodio se u jesen 2010. godine u Kanadi. Na sajtu Sympatic Autos Teams ista situacija zadesila je Antoinea Jouberta sa Camarom SS.
"Vozio sam Camaro brzinom 130-140 km/h kada su se bočne vazdušne zavese same od sebe aktivirale. Vozio sam po pravom putu, konstantnom brzinom i automobil nije imao nikakav mehanički kvar", rekao je Joubert.
Povodom ovih događaja, oglasio se GM-ov portparol, Alan Adler: "Nije uobičajeno da se to dešava. Međutim, moguće je da vozač stvori uslove u kojima se aktiviraju senzori i sa njima vazdušni jastuci. Driftovanje ili stvaranje situacije u kojoj se vozilo pri velikoj brzini nekontrolisano kreće može dovesti do neželjenog aktiviranja vazdušnih jastuka".
Pročitajte više o modelu Chevrolet Camaro ZL1 2012
Pogledaj vesti o: Jutjub, Chevrolet









