Japanska tragedija, Belgija od 0:2 do pobede, Nejmar i Firmino srušili Meksiko

Izvor: Večernje novosti, 02.Jul.2018, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Belgije pobedili su Japan 3:2 (0:0) posle spektakularnog preokreta u 94. minutu. Brazilci nisu dozvolili iznenađenje, golovima Nejmara i Firmina su prošli u četvrtfinale Prva runda nokaut faze Svetskog prvenstva u Rusiji ulazi u završnu fazu. Prvi je plasman u četvrtfinale 19. dana Mundijala ostvario Brazil. U Samari su savladali Meksiko - 2:0 (1:0).Najveće zasluge za to imaju Nejmar, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Firmino i Vilijan. Prva dvojica su se upisala u strelce, dok je treći bio verovatno i najbolji pojedinac meča sa brojem stvorenih šansi i pokušaja.Ponovo je u centru pažnje bio najskuplji igrač sveta iz redova PSŽ-a koji je nekoliko puta ostajao na terenu i ponovo iznervirao navijače širom sveta zbog glume.Reprezentacija Belgije napravila je neverovatan preokret i od 0:2 protiv Japana došla je do pobede golom u 94. minutu.Do 70. minuta rezultat je bio 2:0 za Japan, koji je poveo na početku drugog poluvremena i igrom je razbijao Belgijance, pogotovo napadima po desnoj strani. A, onda za pet minuta izjednačenje! Srećan gol Fertongena je vratio "crvene đavole" u život, a Felaini je potom doneo 2:2.Igralo se potpuno otvoreno sa obe strane, Japanci nisu očajavali, stvarali su šanse, a jednu su imali i u 93. minutu. Iz nje su dobili kornera, a iz kornera su - primili gol. Naser Šadli je na petercu ostao potpuno sam, gotovo pred praznim golom i pogodio za 3:2, za četvrtfinale.Belgija će u narednom krugu igrati sa Brazilom.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.