Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Dec.2017, 09:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ko će sa kim na beogradskim izborima?
Lider radikala Vojislav Šešelj pozvao je telefonom predsednika socijalista Ivicu Dačića i dogovorio razgovore o zajedničkom nastupu na beogradskim izborima, ukoliko u međuvremenu SPS ne postigne dogovor o jedinstvenoj listi sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << SNS, pišu "Novosti", navodeći da bi pregovori o savezu trebalo da počnu sredinom januara.
Lideri radikala i socijalista, prema saznanjima ovog lista, čuli su se odmah nakon završenih lokalnih izbora u Mionici, gde su dve stranke prvi put nastupile zajedno i osvojile 16 odsto glasova.
Dačić i Šešelj saglasili su se da je zajednički rezultat u Mionici dobar, da su osvojili više glasova nego da su pred birače izašli pojedinačno. Zato je zaključak da njihovi glasači i simpatizeri nisu protiv saveza.
"Novosti" pišu da je Dačić Šešelju rekao da će pre nego što sednu za pregovarački sto, socijalisti prvo pričati sa naprednjacima.
Isti dan nakon tog razgovora u sedištu SRS na Magistarskom trgu u Zemunu, zasedao je gradski odbor SRS. Nešto više od 80 odsto, od 45 članova, izglasalo je da se pregovara sa SPS oko koalicije, navodi list.
Predsednik Beogradskog odbora SRS Miljan Damjanović potvrđuje za "Novosti" da bi pregovori trebalo da počnu 15. januara, a da će se rezultat znati do kraja meseca.
"Spremni smo da pričamo o svemu: da li će zajednički kandidat biti Aleksandar Antić, kojeg su već predložili socijalisti ili ćemo nastupati kao tim. Sa SPS "u paketu" ide i Jedinstvena Srbija i to nam nije sporno. Dobrodošli su", kaže on.
Damjanović navodi i da mu nije nikakav problem da se povuče kao kandidat SRS za gradonačelnika i podrži Antića ukoliko se dve stranke dogovore.
Mogućeg koalicionog partnera za beogradske izbore radikali bi mogli da nađu i u PUPS-u. Otvoreni su za razgovore i sa njima jer su već zajedno nastupali u Kostolcu, ali zasad još nije bilo direktnih kontakata, pišu "Novosti".
DS i NS dogovorile saradnju za beogradske izbore
Demokratska stranka i Nova stranka dogovorile su saradnju za beogradske izbore, piše "Blic".
Lideri DS i NS, Dragan Šutanovac i Zoran Živković, više puta su razgovarali u poslednjih nekoliko nedelja o eventualnoj saradnji. Nakon što su demokrate odlučile da idu sa svojim kandidatom za gradonačelnika i da to bude Šutanovac, postignut je i konačan dogovor, piše list.
Kako se navodi, stvari su postale očigledne nakon što je za danas zakazana konferencija za novinare na kojoj će govoriti Šutanovac i Vesna Rakić-Vodinelić koja je ranije najavljena kao kandidat za gradonačelnika NS.
Osim sa Novom strankom, u toku su razgovori sa SDS Borisa Tadića, a u narednim danima očekuje se da Tadić prelomi kojeg od bivših saradnika će podržati - Šutanovca ili Dragana Đilasa, piše Blic.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




