Smrt za 30 sekundi: Grčka policija otkrila da je kobna tuča počela zbog selfija sa konobaricom

Izvor: Telegraf.rs, 12.Jul.2017, 14:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smrt za 30 sekundi: Grčka policija otkrila da je kobna tuča počela zbog selfija sa konobaricom

Ubistvo američkog državljanina Bakarija Hendersona (22) potreslo je ceo svet. Američki mediji prenose da je njihov državljanin ubijen u tuči, kada je na njega nasrnulo 15 momaka, zbog selfija sa konobaricom kafića "Barkod" u Laganasu.

Henderson je bio na odmoru sa prijateljima, pokušao je da uradi selfi sa konobaricom, što je irezvoltiralo grupu momaka, i nekoliko trenutaka posle toga je usledio otvoren konflikt, u kojem su učestvovala i dva >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << grčka državljanina, zaposlena u tom kafiću, prenosi Washington post.

Video snimak koji je osvanuo, prikazuje momke koji su, ne razmišljajući, nasmrt pretukli Hendersona, koji je tek diplomirao na Univeritetu u Arizoni. Ubijen je za samo 3o sekundi.

- Udarali su ga po telu i glavi. Smrt je nastala nakon udaraca koje je žrtva primio u glavu - rekao je portparol grčke policije Teodor Hronopolus.

Devetoro ljudi je uhapšeno zbog ubistva sa predoumišajem za koje je u Grčkoj zaprećena doživotna robija.

Printksin: Youtube/kxan

Hronopolus je za američke medije dodao i detalje koji su prethodili tuči.

- Jedan od uhapšenih, 33-godišnji Srbin je rekao da je udario Amerikanca zbog selfija sa konobaricom, nakon čega je on, Henderson, razbio staklenu flašu o sto drugog gosta u kafiću. Nakon tog njegovog poteza, grupa od 10-15 gostiju je izvela Hendersona napolje, nakon čega su ga oborili na zemlju i tukli neprekidno.

Sve se desilo u petak rano ujutru. Prijatelji Hendersona su naveli da su gledali svoja posla, ne ulazeći u svađu ni sa kim od gostiju.

Pretučenog Hendersona su pokušali prvo da ožive reanimacijom, nakon čega je odvezen u bolnicu.

Priantskrin: Youtube/24Video News

Naveli su da je Henderson bio prijateljski nastrojen, miran momak koji nikada nije pokretao tuču. Roditelji ubijenog momka do sada nisu dobili nikakve zvanične podatke o smrti svog sina na Zakintosu.

Prijatelji ubijenog mladića pokrenuli su peticiju za skupljanje novca da bi se telo momka orebacilo iz Grčke u SAD.

Pogledajte najnoviji video tuče:



(Telegraf.rs/chikagotribune.com)


Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na Telegraf.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.