Panatinaikos pao u Pireju

Izvor: MVP.rs, 27.Dec.2014, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Panatinaikos pao u Pireju

U Grčkoj je odigran "večiti derbi".

Prošlo je dva dana od Božića u Grčkoj, ali je nakon njega viđen i još jedan praznik - praznik košarke. Dvorane su na samom jugu Evrope uglavnom prazne kada je domaći šampionat u pitanju, ali, kada se sastanu "večiti rivali", Olimpijakos i Panatinaikos, jedna od hala je obavezno prepuna. Tako je bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << i ovoga puta, a u "Dvorani mira i prijateljstva" je slavila domaća ekipa. Rezultat je bio 81:75. Time su crveno-beli naneli prvi poraz Panatinaikosu u Esake ligi.

PAO je parirao svojim domaćinima samo za vreme prvog poluvremena, koje je skoro čitavim svojim tokom bilo izjednačeno. Najveća prednost koju je jedna od ekipa dostigla bila je od pet poena viška, a imao ju je Olimpijakos. Posle 20 minuta igre, na semaforu je pisalo 42:40 u korist crveno-belih.

Nakon velikog odmora, Olimpijakos je zaigrao znatno bolje i treću četvrtinu je otvorio serijom od 9:0. "Zeleni" nisu dozvolili svojim protivnicima posle toga da se dodatno odlepe, ali, nisu mogli ni da smanje zaostatak, pa je dvocifrena razlika duže vreme bila na snazi. Ipak, u poslednja dva minuta pretposlednje deonice, PAO je uspeo da dođe do svoje igre i završi taj deo igre sa sedam poena minusa.

Početak odlučujućeg kvartala je pripao Olimpijakosu, koji je u veoma kratkom roku ponovo dostigla dvocifrenu prednost. Sve do prve polovine četvrte četvrtine, crveno-beli su dominirali terenom i delovalo je kako će upisati lak trijumf na kraju. Tako nisu mislili izabranici Duška Ivanovića, koji su, kako je vreme odmicali, postepeno smanjivali zaostatak, da bi u 37. minutu rezultat bio 73:70 u korist domaćina.

Koliko je nastavak bio nekvalitetan, pokazuje podatak da je u naredna dva i po minuta postignut samo jedan poen i to od strane Olimpijakosa. Time su gosti propustili i previše prilika da preokrenu rezultat, pa su u poslednjih 37 sekundi morali da uđu u penal završnicu. Ta taktika im se nije isplatila, pa je pobeda pripala domaćima.

Najbolji u pobedničkom timu je bio Vasilis Spanulis sa 20 poena, dok je Tremel Darden postigao 13. U gostujućoj ekipi se istakao Lukas Mavrokefalidis sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 12 skokova, a dobar je bio i Ej Džej Sloter sa 18 poena na svom kontu.

Olimpijakos - Panatinaikos 81:75 (22:18, 20:22, 22:17, 17:18)

Olimpijakos: Petvej 4 (8sk), Hanter 4, Danston 9, Spanulis 20 (4il), Darden 13, Slukas 2 (4as), Lafajet 6, Lodžeski 8 (4sk), Printezis 3, Agravanis 6, Mancaris 6 (4as), Kavadas. Trener: Janis Sfariopulos.

Panatinaikos: Haralapopulos, Sloter 18, Janković 12, Focis 5, Nelson 4 (5sk, 4as), Papas 2, Mavrokefalidis 15 (12sk), Dijamantidis 7, Gist 8 (3sk, 3as), Batista 4, Blums, Rajt. Trener: Duško Ivanović.

(foto: sport-fm.gr)
Pogledaj vesti o: Večiti derbi

Nastavak na MVP.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.