MMF: Nema reprograma duga Grčkoj

Izvor: B92, 18.Apr.2011, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MMF: Nema reprograma duga Grčkoj

Vašington -- Direktor Međunarodnog monetarnog fonda Dominik Štros-Kan kaže da se ne planira restrukturiranje grčkog duga.

Grčka je razvila program spasavanja svoje dugovima opterećene privrede i vraćanje novca svojim kreditorima, što je dobilo podršku njenih evropskih partnera i MMF-a i ništa se nije promenilo, rekao je Štros-Kan.

Evropska unija i Međunarodni monetarni fond pozajmili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su Grčkoj 160 milijardi evra, posle čega je vlada te zemlje uvela stroge mere štednje među kojima su i smanjenje penzija, plata i povećanje poreza.

Grčki ministar finansija Georges Papakonstatinu rekao je nakon sastanka sa svojim američkim kolegom Timotijem Gajtnerom da je Gajtner podržao napore vlade da smanji troškove i poveća poreze kako bi se država stavila na čvršće finansijske osnove.

On je takođe rekao da Grčku čeka još mnogo truda, ali da zemlja počinje da ide u pravom smeru iako se, kao i ceo svet, suočava sa teškom ekonomskom krizom.
Pogledaj vesti o: Penzija,   Evropska Unija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.