FS Grčke: Bosanci, izvinite

Izvor: Mondo, 14.Nov.2016, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FS Grčke: Bosanci, izvinite

Fudbalski savez Grčke uputio je izvinjenje FS Bosne i Hercegovine zbog neprihvatljivih parola sa fašističkim sadržajem tokom sinoćnje utakmice u Atini u kvalifikacijama za Mundijal 2018. godine u Rusiji.

Foto: Anadolija/Elman Omić

U saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Grci su apsolutno i nedvosmisleno osudili parole sa fašističkim sadržajem koje su istaknute iza golmana "zmajeva" Asmira Begovića, ali i zvižduke nacionalnoj himni BiH.

"Takvi postupci negiraju fer-plej, ubijaju sportski duh fudbala i grčkog gostoprimstva. Takve akcije uradile su marginalizovane manjine koje su svojim ponašanjem nanele veliku štetu ogromnoj većini grčkih navijača. Zbog toga se osećamo dužni da uputimo izvinjenje ljudima iz Fudbalskog saveza BiH i svim prijateljski nastrojenim građanima ove zemlje", navedeno je u saopštenju grčkog Saveza.

Podsetimo, ispred stadiona "Jorgos Karaiskakis" u Pireju, nakon napada domaćih huligana povređeno je troje navijača BiH.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.