Sent Etjen za Evropu, Tuluz za spas

Izvor: B92, 12.Apr.2015, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sent Etjena zabeležili su vrednu pobedu u borbi za izlazak u Evropu, dok je Tuluz upisao važan trijumf u borbi za opstanak, u 32. kolu Lige 1.

'Zeleni' su u prvom meču dana bili bolji od Nanta, a jedini gol na meču postigao je Frenk Tabano u 18. minutu, pa je Sent Etjen ostao u trci za Ligu Evrope.

I Tuluz je slavio minimalnim rezultatom protiv Monpeljea, a jedina loša vest sa meča na 'Munisipalu' je povreda našeg Aleksandra Pešića zbog koje je morao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da napusti igru u 28. minutu.

Ipak, domaći su uprkos tome uspeli da stignu do sva tri boda protiv neugodnih 'Đubretara', a junak dana bio je Oskar Gaudio Treho, koji je u nadoknadi prvog poluvremena pretvorio asistenciju Ben Jadera u pogodak. Ceo meč za domaće odigrao je Pavle Ninkov.

Tuluz je ovom pobedom skočio na 18. mesto, poslednje koje vodi u drugu ligu, ali sada ima isti broj bodova kao i Rems i Lorijen. S druge strane, Monpelje je ostao sedmi sa 49 bodova.

Ni u preostalim mečevima strelci nisu bili previše raspoloženi – duel Lansa i Lorijena završen je bez golova, Lili je ranim golom Bufala sa penala slavio u Evijanu, pogodak Benrama bio je dovoljan za pobedu Nice u Remsu, dok je susret Rena i Gengana rešio Ola Toivon u samom finišu.

U poslednjem meču dana Bordo je savladao Olimpik iz Marseja sa 1:0, a junak meča bio je 24-godišnji Sedrik Jambere - posle ubacivanja Marijana sa desne strane, on je plasirao loptu u donji levi ugao u 61. minutu meča. Gosti su napadali i duže su držali loptu u nogama, ali su ipak doživeli deveti ligaški poraz.