Prvi islandski dugometražni CGI film

Izvor: Crtaci.info, 19.Okt.2011, 19:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi islandski dugometražni CGI film

Izašao je prvi islandski dugometražni 3D CGI film pod nazivom "Legends Of Valhalla: Thor".





Iako je Island mala zemlja sa svega 320000 naseljene populacije i ima (zadivljujuće) razvijenu živu filmsku industriju, ali još uvek nisu uradili nikakvu animaciju.

Ove godine, premijerno 13. oktobra u Rejkjaviku izašao je prvi islandski dugometražni cgi film pod otkriljem kompanije CAOZ i režisera Oskara Džohansona (zaslužan za dva kratkometražna islandska crtaća "Lost Little Caterpillar" 2002. i "Anna and the Moods" 2005.).

Animacija je urađena u 3D tehnologiji, a radnja se bavi nordijskom mitologijom čiji je glavni junak Thor, mladi kovač koji živi sa majkom u mirnom malom selu. Po legendi, smatra se da je on sin Odinov, koji je bio kralj bogova. Zbog toga, narod u selu živi spokojno jer smatraju da su bezbedni dokle god je Odinov sin među njima. Međutim, živeli su u pogrešnom uverenju. Jednog dana, grupa džinova upada u selo i kidnapuje narod koji odvodi zloj Hel, kraljici podzemlja. Jedino su Thora zaboravili koji nakon toga kreće u avanturu da spasi svoje prijatelje sa svojim moćnim magičnim oružjem čekićem - Crusher-om.


Trejler možete pogledati putem sledećeg linka:


Zvaničan sajt animacije:


http://www.legendsofvalhalla.com/

Nastavak na Crtaci.info...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Crtaci.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Crtaci.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.