Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jan.2019, 04:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šib: Ne tražimo da se odreknete Rusije
Nemački ambasador u Beogradu Tomas Šib izjavio je da je rešavanje pitanja Kosova jedan od najvažnijih uslova za članstvo Srbije u Evropskoj uniji, kao i da se od Srbije da bi postala članica ne traži da ne sarađuje s Rusijom.
"Tačno je da se pitanje Kosova mora rešiti pre ulaska u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << EU i da je to jedan od najvažnijih uslova koje treba ispuniti za članstvo. Beograd i Priština trebalo bi da dođu do dogovora i normalizacije i na njima je kako će taj sporazum izgledati", odgovorio je Šib na pitanje u intervjuu za "Večernje novosti" da li će uslov Srbiji biti da prizna nezavisnost Kosova.
On je takođe, povodom mogućnosti da se u pregovore uključe "novi igrači", poput SAD i Rusije, ponovio stav Berlina da Beograd i Priština vode dijalog u kome posreduje EU i da takav format treba i da ostane.
Nemački ambasador istakao je i da se od Srbije ne traži da ne sarađuje s Rusijom da bi postala članica EU.
"I Nemačka i EU sarađuju s Rusijom. Očigledno je da Rusija trenutno nije 'lak' partner, ali naravno da su dijalog i saradnja važni. Znači, ne tražimo da ne sarađujete s Rusijom kako biste postali članica EU", rekao je Šib.
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Nemački ambasador: Prvo Kosovo, onda EU
Izvor: Vesti-online.com, 15.Jan.2019
Nemački ambasador u Beogradu Tomas Šib izjavio je da je rešavanje pitanja Kosova jedan od najvažnijih uslova za članstvo Srbije u Evropskoj uniji, kao i da se od Srbije da bi postala članica ne traži da ne sarađuje s Rusijom...- Tačno je da se pitanje Kosova mora rešiti pre ulaska u EU i da...







