Ubedljiva Fjorentina, gol Kolarova

Izvor: B92, Beta, 06.Jan.2010, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Fjorentine deklasirali su na gostovanju ekipu Sijene rezultatom 5:1, u 18. kolu italijanske Serije A.

Ubedljiv je bio i Lacio koji je u Rimu, na 'Olimpiku', sa 4:1 savladao Livorno, a novi trijumf zabeležila je i torinska 'stara dama' koja je protiv Parme slavila rezultatom 2:1. Pobede su ostvarili i Napoli, Bari, Katanija, dok u mečevima Kaljari - Roma (2:2) i Sampdorija - Palermo (1:1) nije bilo pobednika. U poslednjem meču kola fudbaleri Milana su na 'San >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Siru' savladali Đenou rezultatom 5:2.

Fjorentina je protiv Sijene na više nego ubedljiv način stigla do osmog trijumfa u sezoni. Gosti su već u petom minutu poveli preko Pera Kroldrupa kome je, posle kornera, sjajno glavom asistirao Alberto Đilardino. Prednost gostiju u 28. minutu udvostručuje Mario Santana, da bi samo osam minuta kasnije seriju pogodaka nastavio Đilardino. Isti igrač u 66. minutu postiže i četvrti pogodak za ’ljubičaste’, da bi peti gol za goste postigao Adijan Mutu, u 79. minutu. Počasni pogodak za Sijenu postigao je Masimo Makarone iz penala u 84. minutu.

Lacio je na 'Olimpiku', takođe, ostvario ubedljivu pobedu protiv ekipe Livorna (4:1). Gosti su na odmor otišli sa prednošću od 1:0, pošto je Martin Bergvold u sedmom minutu savladao golmana lacijala. Međutim, rezultatski preokret, u nastavku meča, donosi Serđo Flokari, koji je prvo izjednačio u 48. minutu, a ubrzo nakon toga doneo i vođstvo svom timu. Tomazo Roki u 72. minutu postiže treći gol za Lacio, da bi konačan rezultat meča postigao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Kolarov je bez greške izveo penal u 90. minutu, koji je dosuđen nakon prekršaja nad Rokijem.

Juventus je protiv Parme zabeležio desetu pobedu u sezoni. ’Stara dama’ je povela već u trećem minutu, a strelac je bio Hasan Salihamidžić. Izjednačio je Amoruzo u 25, da bi pobedu torninskom klubu doneo Kastelini u 39. minutu.

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak u Seriji A ostvarila je Katanija, koju sa klupe vodi Siniša Mihajlović. Domaćini su deul protiv Bolonje dobili rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je Spoli u 81. minutu. Nakon ovog uspeha, Katanija je pretekla Atalantu i sada je na 18. mestu sa samo jednim bodom manje od Bolonje.

Napoli je golovima Fabia Kvaljarele i Mikelea Pacijence savladao Atalantu u Bergamu, a istim rezultatom su fudbaleri Barija pobedili gostujući Udineze. Pogodke za domaći tim postigli su Rikardo Mađironi u 6. minutu i Paulo Vito Bareto u 68. minutu.

Kaljari je uspeo u sudijskoj nadoknadi vremena da nadoknadi dva gola prednosti, čime je ujedno sprečio Romu da se probije na treće mesto na tabeli Serije A. 'Vučica' je u završnicu meča ušla sa dva gola prednosti, pošto su, prvo, David Pizaro, a potom i Simone Perota savladali golmana Federika Marćetija. Neposredno pošto je Luka Toni debitovao za rimski klub, Kaljari je uspeo da dođe do neočekivanog izjednačenja. Prvo je Dijego Lopes u 90. minutu smanjio na 2:1, da bi potom Danijele Konti doneo bod ekipi sa Sardinije.

Smpdorija, koja nije pobedila u poslednjih osam kola, ponovo nije uspela da trijumfuje u italijanskom prvenstvu. Palermo je poveo u 40. minutu golom Edisona Kavanija, da bi samo minut kasnije Đenovljani stigli do izjednačenja preko Kasana.

Fudbaleri Milana vratili su se na drugo mesto na tabeli zahvaljujući ubedljivoj pobedi nad ekipom Đenoe od 5:2. 'Rosoneri' su odlično počeli meč, da bi posle samo 13 minuta igre imali sjajnu priliku da dođu u vođstvo. Međutim, Ronaldinjo promašuje kontraverzni penal, koji je dosuđen posle nepostojećeg prekršaja nad Ambrosinijem. Gosti nakon toga, u 25. minutu, stižu do prednosti golom Đuzepea Skulija. Ipak, ’rosoneri’ do kraja prvog dela igre prave potpuni rezultatski preokret golovima Ronaldinja u 32. i Silve u 38. minutu. Milan u istom ritmu nastavlja drugo poluvreme i sa dva vezana pogotka Marka Borijela u 48. i 60. minutu, domaći tim stiže do nedostižne prednosti od 4:1. Klas Jan Huntelar je u 74. minutu povisio na 5:1, da bi David Suazo u 79. minutu smanjio prednost ’rosonera’ na konačnih 5:2.