Pešić vodi Jagodinu na 3. mesto

Izvor: B92, 26.Apr.2014, 16:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 26. kolu Jelen Superlige pobede su zabeležile ekipe Jagodine i Novog Pazara, dok su bodove podelili Čukarički i Spartak, te Radnički (N) i Donji Srem.

Prethodno je u Kragujevcu Radnički uspeo da ostane neporažen u duelu sa Vojvodinom, taj meč je završen rezultatom 1:1.

Jagodina je predvođena sjajnim Aleksandrom Pešićem stigla do značajnog trijumfa u Užicu, dok je Novi Pazar uprkos vođstvu Voždovca >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 2:1 uspeo da preokrene rezultat i u samom finišu stigne do pobede.

Tragičari kola su ipak fudbaleri Čukaričkog, imali su terensku inicijativu i više šansi u duelu sa Spartakom, ali nisu odoleli, u 89. minutu Antonić je doneo izjednačenje, pošto je prethodno gol prednosti beogradskom timu doneo Miroslavljević.

U duelu niškog Radničkog i Donjeg Srema viđena su dva gola, Stojanović je domaćima doneo vođstvo u 35. minutu, a konačnih 1:1 postavio je fudbaler gostiju Sinđić u 53.

Voždovac je na neugodnom terenu u Novom Pazaru bio blizu trijumfa, iako je fudbaler Pazara Kecap već u šestom minutu zatresao mrežu gostiju.

Usledio je preokret, kreatori su bili Sekulić i Pavićević, da bi istom merom uzvratili Arsenijević i Mutavdžić.

Tokovi mečeva:

Kragujevac - jedini gol viđen je samo u Kragujevcu, Vojvodina vodi sa 1:0, od devetog minuta golom Veselinovića.

Novi Pazar - domaći od petog minuta imaju minimalnu prednost, u četvrtom minutu precizan je bio Admir Kecap.

Užice - golgeteri su raspoloženi na početku mečeva, Jagodina je u Užicu protiv Slobode povela u 17. minutu pogodio je Aleksandar Pešić.

Kragujevac - izjednačenje u Kragujevcu, Dejan Miljuš je svega petnaestak sekundi proveo na terenu pre nego što je izjednačio rezultat na 1:1.

Beograd - u 43. minutu promena rezultata i u duelu Čukaričkog i Spartaka, domaći vode golom Nenada Mirosavljevića.

Novi Pazar - u 55. minutu potpuni preokret, Voždovac vodi rezultatom 2:1, gol je postigao Pavićević, a prethodno je izjednačenje doneo Sekulić u 33. minutu.

Niš - Radnički je poveo u 35. minutu, golom Stojanovića, ali je izjednačenje Donjem Sremu u 53. doneo Sinđić.

Novi Pazar - strelci su najaktivniji u Novom Pazaru, domaća ekipa je postigla drugi, ukupno četvrti gol na meču, a strelac u 72. minutu bio je Arsenijević.

Užice - Jagodina je povisila prednost u duelu sa Slobodom, golove za goste postigli su Pešić u 76. i 79. minutu.

Beograd - velike prilike Čukarički nije iskoristio, što je kaznio Spartak golom u samom finišu utakmice, strelac pogotka u 89. minutu bio je Goran Antonić.

Užice - Jagodina vodi sa 4:0, Đorđe Šušnjar se upisao u strelce na asistenciju fantastičnog Pešića u 88. minutu.

Novi Pazar - domaći tim je uspeo da stigne do trećeg pogotka preko Mutavdžića, glavom je pogodio desni deo gola Voždovca.
Pogledaj vesti o: Fudbal,   Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Kragujevac