Izvor: Glas javnosti, 27.Jun.2011, 08:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veličanstven koncert Zdravka Čolića na Ušću
BEOGRAD - Popularni pevač Zdravko Čolić održao je u subotu na Ušću koncert pred više desetina hiljada obožavalaca, kojim je obeležio 40 godina karijere.
Koncertu je, prema nezvaničnim procenama prisustvovalo između 70 i 100.000 ljudi, a mnogi su ostali ispred kapija Ušća.
Čolić je je koncert počeo svojim prvim hitom "Sinoć nisi bila tu", a zatim su počele da se ređaju pesme "Produži >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << dalje", "Zagrli me", "Poplava", "Čija je ono zvezda", "Živiš u oblacima mala", "Čija je ono zvjezda", "Glavo luda", "Pusti, pusti modu," "Ruška" i mnoge drugi.
Šezdesetogodišnji Čolić je na koncertu zasvirao i gitaru uz pesmu "Kad pogledaš me preko ramena", a u pauzi, na sredini koncerta, nastupile su kan-kan igračice kao i popularni bubnjar Dragoljub Đuričić koji je sve prisutne oduševio svojim nastupom.
Koncertu Zdravka Čolića prisustvovale su brojne javne ličnosti uključujući predsednika Srbije Borisa Tadića, Jelenu Trivan, Čedomira Jovanovića sa suprugom, Mlađana Dinkića.
Zdravko Čolić je svoj koncert, posle više od tri i po sata pevanja završio pesmom ''April u Beogradu" i baladom "Ti si mi u krvi" uz ogroman aplauz publike, a nakon toga usledio je spektakularan vatromet.
Uoči koncerta primećene su velike gužve i kolone vozila na prilazima Ušću.
Poslednji veliki koncert Čolic je imao na beogradskom stadionu ''Marakana'' u junu 2007. pred oko 70.000 ljudi.











