Ukrajinski stručnjaci dobrodošli

Izvor: B92, 28.Apr.2014, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ukrajinski stručnjaci dobrodošli"

Petrozavodsk -- Rusija je spremna da ukaže gostoprimstvo ukrajinskim stručnjacima iz vojne industrije koji žele da se presele u Rusiju, izjavio je predsednik Vladimir Putin.

Kako je preneo Itar-Tass, na sednici Saveta poslanika, predsednik Dume u Voronješkoj oblasti Vladimir Klučnjikov zatražio je od Putina pomoć, objašnjavajući da su mnogi ukrajinski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stručnjaci koji rade u odbrambenoj industriji spremni da se dosele u Rusiju.

"Ako ima dobrovoljaca, mi ćemo vam pomoći - dobiće zaslužene plate i smeštaj", odgovorio je Putin.

Kako je istakao predsednik Rusije, potrebna sredstva biće obezbeđena iz federalnih fondova.

Po Putinovim rečima, taj proces je počeo i neki stručnjaci već su se preselili sa svojim porodicama.

Putin je ocenio da je Ukrajina imala veliki potencijal u tom sektoru i mogla je da se diči dobrim, odličnim stručnjacima.

"Radovaćemo se da ih vidimo u našim preduzećima u Rusiji", poručio je Putin, prenosi Itar-Tass.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.