Izvor: Blic, 08.Mar.2012, 01:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svet po Vladimiru Putinu
Neposredno pre nego što je osvojio treći predsednički mandat, Vladimir Putin je u “Moskovskim novostima” objavio članak “Rusija i svet koji se menja” u kome izlaže glavne teze buduće spoljne politike.
Rusija, kaže, ne želi da se izoluje, ali će i dalje sporovoditi samostalnu spoljnu politiku, polazeći od vlastitih interesa, ne pristajući na diktat spolja. Stoga se posebno naglašava neotuđivo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pravo svih država na bezbednost i iz tog ugla razmatraju nesuglasice sa Zapadom i SAD u vezi sa Sirijom i Iranom.
Iako analitičari iznose različite procene Putinovog reagovanja na unutrašnje događaje, pre svega ulične proteste opozicije, uglavnom se slažu u tome da njegov treći mandat neće bitno uticati na problematične odnose Rusije sa Zapadom. S obzirom na ekonomske teškoće i sve veće negodovanje opozicije, komentatori smatraju da je Putinova pobeda početak njegovog poslednjeg mandata.
Aleksej Navalni, vođa protesta, poručio je da će mitinzi trajati "dok ne pobedimo”. Svi uhapšeni učesnici protestnog skupa, na kome je u Moskvi u ponedeljak uveče učestvovalo oko 15.000 ljudi, pušteni su na slobodu. Privedeno je oko 250 ljudi jer vlasti nisu tolerisale zadržavanje na Puškinovom trgu posle 22 sata, niti podizanje šatora i ometanje saobraćaja. Opozicija je otkazala i proteste planirane za 8. i 9. mart.
Povezane vesti: Kosačov: Ruska spoljna politika ostaće ista





