Putinu je možda bolje da ne pita Trampa

Izvor: B92, 31.Jan.2017, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putinu je možda bolje da ne pita Trampa

Ruski predsednik Vladimir Putin možda bi mogao da čeka neko vreme pre nego što se opet pojavi pitanje ukidanja sankcija.

Kako piše Blumberg, ukoliko bi SAD ublažile sankcije Rusiji, rublja bi mogla da skoči i do deset odsto.

To nikako ne ide pogoduje naporima ruske vlade da očuva stabilnost rublje i drži ekonomiju uravnoteženom, piše list.

Ruski budžet uglavnom je vezan sa izvoz nafte i gasa i ti ugovori su uglavnom u američkim dolarima. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << To znači da rublja, koja je izgubila polovinu svoje vrednosti, može da nadoknadi pad u kratkom roku.

Slaba rublja podstiče domaću proizvodnju i sa jačom nacionalnom valutom narušila bi se konkurentnost domaćih proizvođača.

“Ruski zvaničnici neće biti previše srećni ako se to desi i sigurno će intervenisati. To je sigurnije ukoliko se prate njihove dosadašnje reakcije. Naravno da neće dozvoliti da ojača previše”, rekao je konsultant za finansije Vadim Avragim, prenosi Blumberg.

Vladimir Putin i novoizabrani predsednik Donald Tramp nedavno su razgovarali telefonom, ali tom prilikom, kako prenose mediji, nije bilo reči o ukidanju sankcija.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Putinu je možda bolje da ne pita Trampa

Izvor: Vesti-online.com, 31.Jan.2017

Ruski predsednik Vladimir Putin možda bi mogao da čeka neko vreme pre nego što se opet pojavi pitanje ukidanja sankcija...Kako piše Blumberg, ukoliko bi SAD ublažile sakcije Rusiji, rublja bi mogla da skoči i do deset odsto...To nikako ne ide u prilog naporima ruske vlade da očuva stabilnost rublje...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.