Putin posetio Čečeniju

Izvor: RTS, 25.Avg.2009, 09:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin posetio Čečeniju

Ruski premijer Vladimir Putin tokom kratkotrajne i nenajavljene posete Čečeniji sa tamošnjim predsednikom Ramzanom Kadirovim razgovarao o socijalno-ekonomskoj situaciji u republici, problemu nezaposlenosti građana i realizaciji investicionih projekata.

Ruski premijer Vladimir Putin u ponedeljak je na kratko posetio Čečeniju, saopštila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Vlada Rusije.

Kako se navodi, Putin je sa predsednikom Čečenije Ramzanom Kadirovim razmotrio socijalno-ekonomsku situaciju u republici, problem nezaposlenosti građana i realizaciju investicionih projekata.

U okviru posete, Putin je posetio grob bivšeg predsednika Ahmada Kadirova, koji bi na današnji dan napunio 58 godina.

Kadirov je poginuo u terorističkom napadu 9. maja 2004.

Drugi detalji posete se ne navode, a sam odlazak nije bio najavljen medijima.

Portparol ruske vlade Aleksandar Smirnov izjavio je za AFP da se Putin sastao sa predsednikom Kadirovim kako bi razgovarali o "socijalno-ekonomskim problemima i nezaposlenosti" u republici.

Portparol Vlade kazao je da nije dostupna nikakva druga informacija o Putinovoj poseti koju je okarakterisao kao"kratku i radnu".

Kako je objavila televizija Rusija, Putin je prilikom obilaska groba nekadašnjeg čečenskog predsednika Ahmada Kadirova rekao da "on nije živeo uzalud i nije dao život uzalud". Ocenio je i da je Ahmad Kadirov, otac sadašnjeg predsednika, bio "hrabar i talentovan" čovek koji je postavio temelje mira u Čečeniji.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.