Izvor: B92, 10.Okt.2008, 05:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin: Poverenje u SAD izgubljeno
Vladimir Putin (FoNet, arhiva)
Moskva -- Poverenje u Sjedinjene Američke Države kao u lidera slobodnog sveta i ekonomije zauvek je poljuljano, izjavio je ruski premijer Vladimir Putin.
"Poverenje u SAD kao u lidera slobodnog sveta i slobodne ekonomije, poverenje u Vol strit kao u centar tog sveta, podriveno je, mislim, zauvek. Povratka na raniju situaciju neće biti", rekao je premijer Putin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tokom susreta sa frakcijom Komunističke partije Rusije u Dumi.
Putin je, prema stenogramu koji je objavila vlada Rusije, rekao da to nije samo njegovo mišljenje, već da o tome govore, direktno ili indirektno, lideri evropskih zemalja i specijalisti, predsednici centralnih banaka i ministri finansija.
Prethodno je lider komunista Genadij Zjuganov ocenio da SAD neće u skorije vreme uspeti da se izbave iz zamke u koju su same sebe oterale, pretvorivši svoju ekonomiju i finansije u veliki svetski "kazino".











