Izvor: RTS, 01.Sep.2016, 13:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin: Lider nikad ne treba da "diže nos"
Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je da arogancija ne treba da bude jedna od osobina lidera, prenose ruski mediji.
Vladimir Putin je istakao da onaj ko želi da bude lider i pretenduje da dobije neko važno mesto nikada ne treba da diže nos, verujući da je najbolji.
"Čim čovek počne da veruje da je bolji od svih, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tog trenutka počinje da gubi. Ambicija je dobra, arogancija loša", rekao je Putin tokom susreta sa učenicima gimnazije u Vladivostoku, prenosi Sputnjik.
Putin je generalno pohvalio postojeći sistem za razvoj liderskih veština u školi koju je posetio.
Učenici su pitali predsednika Rusije kako izgleda voditi zemlju mnogo godina.
"Neću govoriti kako je. To ljudi određuju na izborima, dođu i glasaju", odgovorio je Putin.
Istovremeno je naglasio da "čitav život treba učiti".





