Beograđani, spremite se za 16. decembar

Izvor: Mondo, 09.Dec.2014, 11:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograđani, spremite se za 16. decembar

Mere bezbednosti tokom samita Kine i zemalja centralne i istočne Evrope u Beogradu biće još jače nego za vreme posete ruskog predsednika Vladimira Putina, piše "Blic".

Foto: MONDO

List navodi da će predstavnike 16 zemalja obezbeđivati 10.000 policajaca.

Kako Blic saznaje, direktor policije Milorad Veljović i državni sekretar MUP Aleksandar Nikolić održali su sastanak sa načelnicima >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << svih uprava na kojem su razmatrani detalji obezbeđenja samita.

Na ovom skupu 16. decembra učestvovaće predstavnici 16 zemalja, uključujući premijere Kine i Srbije Li Kećijanga i Aleksandra Vučića.

"Samit će obezbeđivati čak 10.000 policajaca, što je znatno više od 7.000 koliko je bilo angažovano prilikom posete Putina ili 4.000 prilikom dolaska državne sekretarke SAD

Hilari Klinton. Na deonicama kojim će prolaziti delegacije biće zavareni šahtovi i uklonjeni kontejneri i kante, dok će ulice prilikom njihovog prolaska biti zatvarane i otvarane. Na krovovima će biti snajperisti, a naše službe će sarađivati i sa službama stranih zemalja", naveo je izvor lista.

Osim domaćina, premijera Srbije i Kine, dolazak na samit do danas su potvrdili premijeri Češke, Slovenije, Albanije i predsednik Saveta ministara BiH.

Još se ne zna sastav delegacija Poljske, Slovačke, Mađarske, Estonije, Litvanije, Letonije, Crne Gore, Makedonije, Rumunije i Bugarske, dok je hrvatski premijer Zoran Milanović pre desetak dana otkazao učešće.

Međutim, kako kažu u Vladi Srbije, rok za dostavljanje sastava delegacije je 14. decembar, tako da je rano davati konačan spisak gostiju.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Samit Kine i zemalja centralne i istočne Evrope u Beogradu obezbijeđivat će 10.000 policajaca

Izvor: SandzakPress.net, 09.Dec.2014

Srbija – Mjere bezbjednosti tokom samita Kine i zemalja centralne i istočne Evrope u Beogradu biće jače nego za vrijeme posjete Vladimira Putina Srbiji, piše Blic. “Samit će obezbjeđivati čak 10.000 policajaca, što je znatno više od 7.000 koliko je bilo angažovano prilikom posjete Putina...

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.