UŽIVO: Darušafaka iskoristila Partizanove muke u napadu i vratila se u igru  (VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 29.Jan.2020, 22:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽIVO: Darušafaka iskoristila Partizanove muke u napadu i vratila se u igru (VIDEO)

Puleni Andree Trinkijerija dočekuju turski tim u važnom meču za narednu fazu takmičenja Partizanov put ka četvrtfinalu Evrokupa će posle večerašnjeg meča biti znatno jasniji. Crno-beli u rasprodatoj dvorani “Aleksandar Nikolić” dočekuju Darušafaku.U Turskoj su izgubili sa dva razlike (63:65), tako da bi u slučaju trijumfa sa tri ili više razlike napravili veliki korak ka narednoj fazi takmičenja. - Kada je važnost utakmice velika, sve ostalo >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << mora da prati tu važnost. Nivo energije, staloženost, koncentracija, sve to mora da bude na veoma visokom nivou. Svaki posed lopte će biti važan i svaki detalj će se računati. Pred nama je veliki izazov i ja imam samo jednu želju - da moji igrači prihvate taj izazov - poručio je Trinkijeri.Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.TREĆA ČETVRTINANastavlja Partizan u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Jaramaz je raspoložen, pet uzastopnih poena za “+15” (40:25).I jedni i drugi su imali “prazan hod” u napadu, Jaramaz prekida to poenima sa penala, Guler promašuje trojku, ali Janković pravi faul u napadu (43:29).Muče se crno-beli u organizaciji igre. Gosti, uz malo sreće, uspevaju da poentiraju na drugoj strani. Odluka sudije Ane Panter je razljutila publiku, Hamilton je bio polovičan sa penala i smanjio na jednocifren zaostatak (43:34).Volden sa linije za slobodna bacanja pogađa, ali Kolson daje trojku za tajm-aut Trinkijerija (45:39).Dok traži poene iz igre Partizan dolazi do njih preko linije penala. Veličković i VOldne su bili sigurni i vratili dvocifrenu prednost (49:39).Kolson pogađa, Braun daje dva penala, a greške Partizana u napadu ispravlja Mozli sjajnom “rampom” na šutu za tri Brauna. Partizan vodi pred poslednjih 10 minuta (49:43).DRUGA ČETVRTINADva sjajna zakucavanja Mozlija na startu druge deonice za vođstvo crno-belih (20:17). Atmosfera u dvorani je “eksplodirala”, toliko da igrači ne čuju sudijske pištaljke.Majstorija Pejdža pod košem, Darušafaka se muči, prave velike greške u napadu što Birčević kažnjava trojkom za tajm-aut gostiju (25:17).Ništa se nije promenilo ni posle odmora, Gordić poentira za dvocifreno vođstvo, a potom daje trojku kojom dodatno uvećava vođstvo (30:17).Posle više od pet minuta igre u drugoj četvrtini je Darušafaka postigla prve poene i to uz dosta sreće preko Hamiltona. Džouns pogađa za tri, Volden promašuje otvorenu trojku, ali se iskupljuje iz teže pozicije (35:22).Braun je bio polovičan sa linije penala, Zagorac je dobio “rampu”, a Kolson uz zvuk sirene poentirao (35:25).PRVA ČETVRTINAUtakmica u “Pioniru” je počela minutom ćutanja za Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda.Hamilton i Veličković su obeležili početak meča. Prvi je dao šest, drugi pet poena u prvih pet minuta (5:6).Braun i Guler pokreću seriju gostiju od 5:0 (5:11), da bi posle ulaska Gordića umesto Voldena crno-beli uhvratili i brzo smanjili zaostatak (12:14).Trifunović daje dva penala za izjednačenje, Džouns odgovara trojkom, a mladi Trifunović je bio brži od sirene i iz teške pozicije pogodio za dva za kraj prvog kvartala (16:17).
Pogledaj vesti o: Turska