Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Mar.2026, 09:24

UKRAJINSKA KRIZA: EU traži način da isplati zajam Ukrajini; Zelenski čeka prvu tranšu u aprilu; Mađarska ne menja stav

Rat u Ukrajini – 1.487. dan. Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je da će Evropska unija pronaći način da Ukrajini isplati obećanih 90 milijardi evra kredita, uprkos protivljenju Mađarske. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je da u aprilu čekaju prvu tranšu iznosa koji su dogovorili za ovu godinu. Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da je stav njegove zemlje u vezi sa zajmom isti.  

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Sijarto: Prvo nafta, pa novac za Ukrajinu, Zelenski da prestane s lošom predstavom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Mar.2026, 17:26

Ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto izjavio je danas da Budimpešta neće podržati slanje novca Ukrajini dok traje, kako je naveo, "naftna blokada", odbacujući tvrdnje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da će EU pronaći način da odobri kredit od 90 milijardi evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.