Sukobi taksista i policije

Izvor: RTS, 20.Jul.2011, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukobi taksista i policije

Atinski taksisti sukobili se sa policijom u grčkoj prestonici. Taksisti bacali kamenje, policija odgovorila suzavcem. Vlasnici taksi vozila nezadovoljni zbog namere vlade da uvede veću konkurenciju u toj oblasti.

Grčka policija za suzbijanje demonstracija ispalila je suzavac na okupljene taksiste u štrajku u centru Atine, koji su policiju gađali kamenicama.

Sukobi su izbili pošto su propali današnji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pregovori predstavnika sindikata taksista i ministra saobraćaja Janisa Ragusisa o prekidu trodnevnog štrajka.

Nekoliko stotina taksista protestovalo ispred ministarstva zbog najavljenih promena propisa za dobijanje licence, kojim bi se omogućilo novim taksistima da jeftinije uđu u taj posao.

Promene su deo vladinih reformi i mera štednje, uvedenih da bi se borila protiv ogromnog duga i obezbedila isplatu međunarodne pomoći.

Taksisti su najavili da će štrajk trajati neograničeno, zato što nema napretka u pregovorima s vlastima.

Novi propisi za taksi vozače deo su mera za jačanje konkurencije u nekoliko zaštićenih struka u Grčkoj, kao što su kamiondžije, advokati i inženjeri.

Uvođenje konkurencije počelo je 2010. godine pod pritiskom Evropske unije i Međunarodnog monetarnog fonda, kao jedan od uslova za finansijsku pomoć Grčkoj.

Štrajk koji se održava u špicu turističke sezone izazvao je ogromne saobraćajne gužve, pogotovo u Atini u ponedeljak, kada je protest počeo i kada je hiljade žutih taksija izašlo na puteve oko grčke prestonice.
Pogledaj vesti o: Štrajk policije

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.