Izvor: B92, 30.Maj.2014, 11:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stiglo 33 tone pomoći iz Rusije
Moskva -- Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" oko 11 časova sleteo je ruski avion sa još 33 tone humanitarne pomoći za ugrožene u poplavama.
Ruski avion Iljušin 76 poleteo je jutros iz Moskve sa 33 tone humanitarne pomoći namenjene područjima ugroženim od poplava u Srbiji, izjavio je portparol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ruskog Ministarstva za vanredne situacije Aleksandar Drobiševski, a prenosi Itar tass.
Pomoć se sastoji od šatora u koje može da se smesti 10 ljudi, mobilnih elektrana, kompleta opreme za spasavanje, flaširane vode, brašna, konzervirane hrane i sredstava za higijenu, navodi ruska agencija.
Deo te humanitarne pomoći (16 tona) prikupila je Ambasada Srbije u Rusiji.
Od početka međunarodne humanitarne operacije u Srbiji, Ministarstvo za vanredne situacije Rusije poslalo je više od 138 tona pomoći.
U akciji spasavanja na najopasnijim mestima učestvovalo je 72 ruska spasioca, koji su evakuisali 2200 ljudi, medju kojima više od 600 dece, navodi Ministarstvo na svom sajtu.
Stiže 33 tone pomoći iz Rusije
Izvor: Akter, 30.Maj.2014
Za Beograd je jutros poleteo avion Ministarstva za vanredne situacije Rusije sa 33 tone humanitarne pomoći za postradale u poplavama u Srbiji
Ruski avion donosi još 33 tone pomoći
Izvor: Vesti-online.com, 30.Maj.2014
Za Beograd je jutros odleteo avion Ministarstva za vanredne situacije Rusije sa 33 tone humanitarne pomoći za postradale u poplavama u Srbiji. ..Rusi ne prestaju da pomažu od kada su Srbiju zadesile poplave.. ..Upućeni su šatori za deset osoba, pokretni agregati, kompleti za ispumpavanje vode, voda...










