Putinov rejting na vrhuncu

Izvor: RTS, 12.Mar.2014, 17:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putinov rejting na vrhuncu

Da se predsednički izbori u Rusiji održavaju sledeće nedelje, Vladimir Putin bi osvojio 70 odsto, pokazuju rezultati sociološkog istraživanja. Rejting Putina u Rusiji je porastao za pet odsto za samo nedelju dana.

Rejting ruskog predsednika Vladimira Putina je na vrhuncu i on bi dobio 70 odsto glasova da se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << predsednički izbori održavaju sledeće nedelje, rezultati su sociološkog istraživanja koje je danas objavio ruski Fond za javno mišljenje (FOM).

Anketa FOM-a pokazala je da na pitanje za koga bi glasali, ukoliko bi predsednički izbori bili održini sledeće nedelje, 53 odsto ispitanih Rusa glasalo bi za Putina, što je za pet odsto više u odnosu na samo nedelju dana ranije, javila je ruska agencija Itartas.

U proteklih 12 meseci, Putinov rejting se, u proseku, kretao u rasponu od 45 do 47 odsto, a njegov aktuelni rejting od 70 odsto je blizu ili čak prevazilazi ono što je imao tokom predsedničke izborne kampanje 2012, navodi Glas Rusije

"Rekordni rast popularnosti Putin duguje umnogome događajima oko Krima. Putin demonstrira veliku samouverenost u tome šta radi i ostaje unutar pravnog okvira", ocenjuje generalni direktor Centra za političke informacije Aleksej Muhin, komentarišući FOM-ovo istraživanje.

Putinov stav "iritira političare na Zapadu", koji obično vide Rusiju kao "nesposobnu u donošenju samostalnih odluka", dok Rusi, naprotiv, Putinu aplaudiraju, dodaje Muhin. 

FOM je sproveo sociološko istraživanje na 3.000 ispitanika iz 204 zajednica u 64 ruska regiona u dvodnevnoj anketi 8. i 9. marta, sa mogućnom greškom koja ne prelazi 2,5 odsto.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Rejting Putina u Rusiji porastao na 70 odsto

Izvor: Večernje novosti, 12.Mar.2014

MOSKVA - Rejting ruskog predsednika Vladimira Putina je na vrhuncu i on bi dobio 70 odsto glasova da se predsednički izbori održavaju sledeće nedelje, rezultati su sociološkog istraživanja koje je danas objavio ruski Fond za javno mišljenje (FOM). Anketa FOM-a pokazala je da na pitanje za koga...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.