Ljajić: Tri osiguravajuće kuće spremne da pomognu agencijama; UTAS: Rešenje je u individualnim polisama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Okt.2020, 12:28

Ljajić: Tri osiguravajuće kuće spremne da pomognu agencijama; UTAS: Rešenje je u individualnim polisama

Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je danas da su osiguravajuće kuce "Triglav osiguranje", "Globos" i "Dunav osiguranje" izrazile spremnost da nastave sa izdavanjem polisa osiguranja turističkim agencijama, u cilju obezbeđivanja licenci za njihovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << normalno poslovanje.

Ljajić je rekao Tanjugu da se izdavanje prvih polisa osiguranja turističkim agencijama očekuje tokom sledeće nedelje.

"Imali smo vrlo konstruktivan sastanak sa osiguravajućim kućama. Osiguvajuce kuće će na osnovu kriterijuma i standarda, koje su definisale, nastaviti sa izdavanjem polisa osiguranja agencijama koje te uslove budu ispunjavale. Agencijama su ove tri osiguravajuće kuće uputile dopise u kojima se traže podaci o poslovanju i bilansima, i čim te informacije dobiju, Triglav, Globos i Dunav osiguranje počeće da izdaju polise", rekao je Ljajić.

Ministar je dodao da su u završnoj fazi i razgovori sa bankama oko aktiviranja bankarskih garancija kao drugog modela, koji bi u budućnosti trebalo da funkcioniše u praksi, i omogući stabilnost rada agencija i sigurnost turističkih putovanja.

UTAS: Rešenje je u individualnim polisama

Individualne polise su najbolje trajno rešenje za problem osiguranja putničkih aranžmana preko turističkih agencija, izjavila je danas predsednica Udruženja turističkih agencija Srbije (UTAS) Marija Matijević.

Ona je na pres konferenciji strukovnih udruženja UTAS i ANTAS, povodom problema sa kojim se susreće turistička privreda, navela da to ne bi bitno poskupelo aranžmane za putovanja jer, kako je rekla, troškovi osiguranja i sada ulaze i podižu cenu tih aranžmana.

Prema njenim rečima, model individualnih polisa se već primenjuje u nekim zemljama zapadne Evrope i pokazao se kao dobar.

Miloš Lazarević iz istog udruženja ukazao je da, ukoliko se ne reši problem sa polisama osiguranja i licencama za rad turističkih agencija, veliki broj zaposlenih u turističkoj privredi mogao bi da od 1.novembra ove godine ili od 1.januara sledeće ostane bez posla.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NOVE POLISE TOKOM SLEDEĆE NEDELJE Ljajić: Tri osiguravajuće kuće SPREMNE da pomognu turističkim agencijama

Izvor: Blic, 09.Okt.2020

Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je danas da su osiguravajuće kuce "Triglav osiguranje", "Globos" i "Dunav osiguranje" izrazile spremnost da nastave sa izdavanjem polisa osiguranja turističkim agencijama, u cilju obezbeđivanja licenci za njihovo normalno poslovanje.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.