Izrael otkrio ko je bio meta u najnovijem napadu na Siriju!

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Nov.2020, 12:36

Izrael otkrio ko je bio meta u najnovijem napadu na Siriju!

Važno saopštenje izraelske vojske

Portparol izraelske vojske, Džonatan Konrikus, saopštio je da je vojska Izraela bombardovala osam ciljeva koji pripadaju iranskim i sirijskim snagama, nakon demontiranja eksplozivnih naprava na liniji Alfa u demilitarizovanoj zoni okupiranih Golanskih visoravni.

- Juče smo locirali eksplozivne naprave na Golanskoj visoravni unutar izraelske teritorije, i to je još jedan pokušaj iranskih snaga da uz pomoć Sirijaca podmetnu eksplozivne >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << naprave - rekao je Konrikus.

Izraelski vojni portparol istakao je da su eksplozivne naprave postavljene u blizini lokacije koja je bila takođe na meti udara prošlog avgusta.

- Upravo smo pogodili iranske i sirijske vojne ciljeve, kao odgovor na postavljanje eksploziva usmerenih protiv naših trupa. Smatramo odgovornim sirijski režim i Iran - dodao je on.

Portparol vojske Izraela je takođe izjavio da nije imao informacije o tome da li je ruska strana ovog puta obaveštena o napadima, ali je neglasio da je Izrael uvek obaveštavao ruske snage, kao i da je bezbednost ruskih vojnika u Siriji od velike važnosti za njih.

Israel and Iran don't share a border.

In fact, Tehran is 1,000 miles from Jerusalem.

So why did an Iranian-led Syrian squad plant this IED on the Israel-Syria border?

Because Iran's terror knows no border.

Luckily, we're here to stop them. pic.twitter.com/7yb2TuScRo

— Israel Defense Forces (@IDF) November 18, 2020

Podsećamo, ovo je samo jedan od niza napada, koji već traju godinama, izraelske vojske na mete u Siriji u borbi protiv iranskog prisustva.

Značajno je pomenuti da se iranska vojska nalazi u Siriji, a kako navodi Teheran, pružaju savetodavnu pomoć sirijskim  snagama u borbi protiv terorista, na zahtev Damaska.

Izvor sirijske vojske izjavio je jutros da su tokom izraelskog napada na Damask u sredu ujutro ubijena najmanje tri vojnika Sirijske arapske vojske.

Vesti iz Sirije, Iraka, Jemena i Libije pročitajte OVDE.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.