Izvor: JUGpress.com, 25.Jul.2025, 22:10
Nadica Stojanović heroina 2025 po izboru Delegacije EU u Srbiji
LESKOVAC
Delegacija Evropske unije u Srbiji organizovala je nagradnog konkursa „Oni su heroji 2025“ sa ciljem promocija priča o ljudima iz svakodnevnog života koji nisu medijski eksponirani, za koje nismo čuli, ili smo nedovoljno čuli, a svojim delima su doprineli zajednici u kojoj žive. Pod terminom „javna ličnost“ podrazumevaju svaku osobu koja vrši javnu ili političku funkciju ili koja je izabrano, >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << postavljeno ili imenovano lice u organu javne vlasti (javni funkcioner) ili koja je poznata javnosti zbog svog komercijalnog rada ili angažovanja u bilo kojoj oblasti javnog života, uključujući ličnosti iz politike, umetnosti, muzike, sporta, industrije zabave, novinarstva i drugih oblasti javnog života.
Među nagrađenima je Nadica Stojanović, viši diplomirani bibliotekar Narodne biblioteke „Radoje Domanović“. Nju je za ovu nagradu predložila Marija Lazarević iz Brestovca, koja na pitanje da obrazloži zašto je, po njoj, Nadica heroina, navela da je po struci bibliotekar, ali i da ime još jednu ljubav pored bibliotekarstva, a to je slikarstvo. Ono što nju odvaja od drugih bibliotekara je što se zalaže za inkluziju kako u poslu tako i privatno, pa svoje slobodno vreme provodi volontirajući u Udruženju za pomoć osobama ometenim u razvoju “Moj svet” i sav prihod od prodatih slika koje izrađuje na papiru koji je ručni proizvod korisnika udruženja donira upravo njima. Ona je po meni heroina dobrote. Govoreći o radu Nadice Stojanović, ističe da je njoj svojstvena upornost i posvećenost. Tako je za kratko vreme svog kreativnog i umetničkog staža stigla iz malog grada Leskovca do prestonice Beograda sa svojom samostalnom izložbom kolaža koja je imala humanitarni karakter. Novac od prodatih primeraka je doniran Udruženju „Naš svet“ iz Leskovca. Njen optimizam, lepa reč i potreba da čini dobra dela ne ostavljaju nikoga ravnodušnim. A parola da smo svi jednaki bez obzira na različitost daju jasnu poruku zajednici.
Nadici Stojanović je ovo priznanje uručeno u Evropskoj kući u Beogradu, kao nagradu što svojim humanim radom i zalaganjima pruža nesebičnu podršku ljudima u svojoj lokalnoj zajednici. (kraj)IS/LJS
I ovo Vam može biti interesantno







