
Izvor: Blic, 10.Apr.2014, 18:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ističe rok za rešavanje konflikta u jugoistočnoj Ukrajini
Danas posle podne ističe rok od 48 časova za rešenje konflikta u jugoistočnoj Ukrajini koji je postavio aktuelni ministar unutrašnjih poslova Arsen Avakov.
Dok ističe ultimatum proruskim demonstrantima koji na barikadama utvrđuju položaje za odbranu osvojenih državnih zgrada, Kijev užurbano pojačava vojno prisustvo na istočnoj granici Ukrajine naspram koje se u pripravnosti nalazi 40.000 ruskih vojnika.
Ukrajinski i ruski mediji javili su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pozivajući se na informacije sa društvenih mreža da u Donjeck i Lugansk pristižu snage lojalne Kijevu, kao i da sa sobom dovlače artiljeriju i tešku opremu.
Objavljene su fotografije naoružanih ljudi u Donjecku, koji nišane puškama i čije uniforme se razlikuju od onih koje nosi ukrajinska vojska, a svedoci tvrde da ovi vojnici govore engleskim jezikom.
U gradu su i dobrovoljci nacionalističkog Desnog sektora, a tu su i naoružani proruski demonstranti, koji u Lugansku koji ojačavaju barikade od guma, gvožđa i džakova sa peskom
Sa obe strane granice stižu upozorenja onom drugom da dobro pazi da ne učini pogrešan korak, a u medijima je stvorena atmosfera da napetost može da preraste u sukob u narednih 24 časa.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini
Otkucao sat ultimatuma u Ukrajini – zasad mirno
Izvor: Mondo, 10.Apr.2014
Danas popodne istekao je rok od 48 časova za rešenje konflikta u jugoistočnoj Ukrajini koji je postavio aktuelni..