ČELSI NADIGRAO VALENSIJU, NEVEROVATAN PREOKRET MARSELJA

Izvor: Kurir, 07.Dec.2011, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LONDON-Ubedljivom pobedom nad Valensijom od 3:0, fudbaleri Čelsija,izborili su plasman u osminu finala Lige šampiona...Meč loptu nije iskoristio Porto, koji je dočekao Zenit. Portugalci su propustili brojne šanse za postizanje gola Ipak najveće iznenađenje u mečevima 6. kola priredili su fudbalerio Marselja

LONDON -Ubedljivom pobedom nad Valensijom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od 3:0, fudbaleri Čelsija,izborrili su plasman u osminu finala Lige šampiona..Meč loptu  nije iskoristio Porto, koji je dočekao Zenit. Portugalci su propustili brojne šanse za postizanje gola i na kraju je ostalo 0:0, pa je u osminu finala otišao tim iz Sankt Peterburga.

Ipak najveće iznenađenje u mečevima 6. kola priredili su fudbaleri Marselja, koji su  neverovatnim preokretom (3:2) u meču protiv Borusije, kojeg su gubili sa 2:0 izborrili plasman u naredni krug. Nihov konkurent Olimpijakos je proslavio Pirovu pobedu protiv Arsenala....

Bez problema oko plasmana Barselona je s gotovo juniorskim timom  rutinski odigrala meč protiv Bate Borisova (4:0), dok se MIlan namučio protiv Viktorije (2:2)

U osminu finala iz grupa E,F,G i H plasirali su se Čelsi, Bajer, Arsenal, Marsej, Apoel, Zenit, Barselona i Milan, dok će takmičenje u Ligi Evrope nastaviti  Valensija, Olimpijakos, Porto i Viktorija iz Plzena.

Čelsi je u Londonu srušio direktnog konkurenta Valensiju (3:0) posle bolje i sigurnije igre, ali i velikih grešaka protivničke odbrane. Meč je odlučen u prvom poluvremenu kada su Drogba i Ramires iskoristili propuste rivala i bez većih problema zatresli mrežu.

Valensija je u nastavku zaigrala angažovanije i stvorila nekoliko lepih prilika, međutim, golman domaćina Čeh redovno je bio na visini zadatka. Ubedljivu i zasluženu pobedu osigurao je Drogba drugim pogotkom petnaest minuta pre kraja.

Olimpik iz Marseja režirao je čudo, pošto je bio na korak od eliminacije. Francuzi su na poluvremenu gubili od Borusije iz Dortmunda sa 2:1, a Olimpijakos u Atini imao sigurnu prednost nad Arsenalom, međutim, izabranici Didijea Dešana su zablistali u finišu i sa dva brzometna gola osvojili dragocene bodove.

Nakon preokreta u Dortmundu, grčki prvak Olimpijakos je kod kuće ostvario "pirovu" pobedu nad Arsenalom (3:1). Grci su već slavili plasman u nokaut fazu, kada je stigla frustrirajuća vest o slavlju Marseja.

Zenit iz Sankt Peterburga prošao je dalje igrajući kao gost bez golova u direktnom okršaju protiv Porta. Ruski prvak je ovim rezultatom zauzeo drugo mesto u grupi, propustivši priliku da "preskoči" senzacionalni kiparski APOEL, koji je pretrpeo prvi poraz u Ligi šampiona, kod kuće od Šahtjora iz Donjecka (2:0).

Bajer iz Leverkuzena je jedva osvojio bod na gostovanju otpisanom Genku (1:1) i to ga je koštalo prvog mesta u E grupi, jer ga je smenio Čelsi pobedom nad Valensijom.