VATRA U DOMU BIVŠEG PREDSEDNIKA SAD: Podmetnut požar u Klintonovoj rodnoj kući

Izvor: Kurir, 25.Dec.2015, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VATRA U DOMU BIVŠEG PREDSEDNIKA SAD: Podmetnut požar u Klintonovoj rodnoj kući

VAŠINGTON - Požar, koji je verovatno podmetnut, izbio je u četvrtak uveče u rodnoj kući bivšeg američkog predsednika Bila Klintona na jugu SAD, saoptila je danas lokalna policija.

"Osećao se miris benzina", izjavio je Džej Ar Vilson, načelnik policije u mestu Houp, u američkoj saveznoj državi Arkanzas. Prema njegovim rečima, u toku su laboratorijski testovi koji treba da utvrde da li je požar podmetnut.

Fire damages childhood home of Bill Clinton >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << https://t.co/hVkROvOZSX @foxnews #video

Policija je dodala da niko nije priveden i da se takođe analiziraju grafiti koji su ispisani na kući pre požara. U požaru je oštećen spoljni zid zgrade i nije pričinjena velika materijalna šteta.

First home of @BillClinton damaged in fire; officials are investigating https://t.co/T0wJ9XdHra (Hope Star photo) pic.twitter.com/fdqD5kUH74

Dvospratna kuća koja se nalazi u centru Houpa, gradića sa oko 10.000 stanovnika, sada je muzej i registrovan je kao istorijski spomenik u SAD. Bil Klinton, čiji je otac poginuo u saobraćajnoj nesreći pre njegovog rođenja 1946. godine, proveo je deo svog detinjstva u toj kući.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.