Izvor: B92, 22.Feb.2012, 05:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: Diplomate šire uticaj u svetu
Vašington -- Šefica američke diplomatije obećala je da će njene diplomate učiniti sve da u inostranstvu promovišu ekonomske interese SAD.
Istovremeno, Hilari Klinton je ponovila kritiku Pekinga optuživši ga za nefer subvencionisanje kineskih preduzeća.
Hilari Klinton je pružila uveravanja da će se sastajati sa poslovnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << liderima na svakom od svojih službenih putovanja.
Ova inicijativa dolazi dok SAD jačaju kritiku pojedinih zemalja zbog finansijske podrške svojim firmama, uključujući Kinu.
Klinton je izjavila da su SAD posvećene liberalizmu i naglasila da "SAD neće stajati po strani i ne raditi ništa dok naši takmaci ne igraju po istim pravilima".
Predsednik Barak Obama je 2010. postavio cilj da do 2015. udvostruči američki izvoz. Sada, devet meseci pred predsedničke izbore, on se nada ponovnom pokretanju i dalje nestabilne ekonomije.
Pogledaj vesti o: Vašington










