Bolton: Krećemo u napad na hakere iz Kine i drugih zemalja

Izvor: Vostok.rs, 19.Jun.2019, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolton: Krećemo u napad na hakere iz Kine i drugih zemalja

Savetnik američkog predsednika za nacionalnu bezbednost Džon Bolton izjavio je da Vašington "kreće u napad" na hakere iz Kine i drugih zemalja.
Kako je pojasnio, Vašington je s tim u vezi dobio nova punomoćja od predsednika Donalda Trampa iz predsedničkog memoranduma za nacionalnu bezbednost koji je potpisan 2018. godine. "Problem je što Kina konstantno sprovodi sajber-napade protiv vladinih i privatnih mreža sa ciljem da ukrade intelektualnu svojinu zarad sopstvene modernizacije, ali i povećanja vojnog potencijala." Upitan da li je Kina prestala da krade intelektualnu svojinu američkih kompanija, Bolton je odgovorio odrično, ali i naglasio da je upravo to jedan od razloga zbog čega je prioritet prošle godine bio da se predsednička direktiva „PPD-20“ zameni novim predsedničkim memorandumom za nacionalnu bezbednost „NSPM-13“. Kina je u više navrata negirala da je umešana u bilo kakve sajber-napade, a ujedno skretala pažnju javnosti da su upravo SAD izvodile takve napade na teritoriji Kine.

Nastavak na Vostok.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.