Vojska Kanade vežba u Ukrajini

Izvor: Vesti-online.com, 05.Sep.2014, 02:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojska Kanade vežba u Ukrajini

Oficiri i vojnici Kanade, koja je članica NATO-a, učestvovaće u višenacionalnoj vojnoj vežbi u Ukrajini od 11. do 28. septembra, saopštilo je ministarstvo odbrane te zemlje.

U vežbi učestvuje 13 vojnika Vojske Kanade (Foto: Ilustracija)

 

"Na vežbi će učestvovati 13 pripadnika kanadske vojske čime Kanada nastavlja da podržava svoje saveznike u istočnoj Evropi", navodi se u saopštenju.

 

Godišnja vežba pod vođstvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Ukrajine i SAD održava se u Međunarodnom centru za očuvanje mira i bezbednosti u malom gradu Javorivu, u oblasti Lavova na zapadu Ukrajine i težište joj je na stabilnosti i operacijama za podršku miru.

 

Vežba je deo programa zajedničkog treninga američke evropske komande, a na njoj će učestvovati 1.200 vojnika i oficira iz 16 zemalja, saopštili su organizatori.

 

Osim Kanađana u vežbi učestvuju i pripadnici vojske Azerbejdžana, Bugarske, Češke, Danske, Gruzije, Nemačke, Letonije, Litvanije, Moldavije, Poljske, Rumunije, Španije, Velike Britanije i domaćina Ukrajine.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini,   NATO

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.